Kasada sırada beklemek tarihe karışıyor: Akıllı alışveriş arabaları geliyor

Kasada sırada beklemek tarihe karışıyor: Akıllı alışveriş arabaları geliyor

Alman süpermarketlerine akıllı alışveriş arabaları geliyor. Müşterileri kasa önünde beklemekten kurtaran sistemin adı: “Easy Shopper”.

Federal Almanya'da Aldi, Lidl, Edeka, Rewe gibi süpermarket devleri alışverişi tüketiciler için daha kolay ve  rahat  hale getirmek için modern çözümler aramaya devam ediyorlar. Kendi kendine ödeme kasalarından (Self Checkout Kassen) sonra Edeka şimdi de Almanya’daki şubelerine akıllı alışveriş arabaları  getiriyor. 

Tüketici bilgilendirme sitesi Chip’de yer alan habere göre “Koala App” uygulaması ile  müşterilerinin akıllı telefonlarını kullanarak ürünleri  taramalarını ve doğrudan uygulama üzerinden ödeme yapmalarını sağlayan dev süpermarket zinciri Edeka bir adım daha ileri giderek “Easy Shopper” (Kolay Alışveriş) ile şimdilik 30 şubesinde müşterilerini kasada kuyruğa girerek can sıkıcı bekleme sürelerinden kurtardı.  

AKILLI ARABADA KAMERA, EKRAN VE TARAYICI MEVCUT

Müşteri geri bildirimi olumlu olursa sistemin diğer şubelere de uyarılacağı belirtildi. 

Sistem şöyle çalışıyor: 

Bir ekran ve bir tarayıcı ile donatılmış alışveriş arabası özellikle ödeme sürecini hızlandırmak için tasarlanmış. Geleneksel alışveriş arabalarından farklı olarak Easy Shopper ile müşteriler tarayıcıyı kullanarak ürünlerin fiyatlarını tarayabiliyor ve daha sonra doğrudan akıllı alışveriş arabasının içinde yer alan  alışveriş çantasına yerleştirebiliyorlar.

Akıllı arabada üç büyük parşömen poşeti yer alıyor.  İçecek kasaları gibi geniş hacimli ürünler bir alt bölmeye konuyor.  Geleneksel alışveriş arabalarında olduğu gibi Easy Shopper'a da bir çocuk koltuğu entegre edilmiş.  Easy Shopper'daki bir kamera ve entegre bir ölçek de müşterilerin daha önce taranmamış ve ödenmemiş ürünleri almasını önlüyor.

Öte yandan Easy Shopper'ı mobil uygulama  (App) olmadan da kullanmanın DeutschlandCard ile  mümkün olduğu bildirildi.

+49 – HANNOVER

HABERE YORUM KAT