Karavanlara talep rekora koşuyor

Karavanlara talep rekora koşuyor

sahibinden.com verilerine göre, motokaravan ilanları geçen yıla oranla yüzde 68 artış gösterdi.

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ile birlikte tüketiciler tatil planı yapmaya başladılar. Tatil bütçesini doğru yönetmek isteyenler otel tatiline alternatif bir arayış içerisine girerken, karavan tatili yapmak son dönemin en dikkat çeken kalıcı tatil seçeneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor.

Karavan tatili çeşitli rotalarla farklı yerleri keşfetme imkânı sunarken, doğada özgür bir şekilde dilediğince tatil yapmak isteyenler de gün geçtikçe karavanlara ilgi gösteriyor. Özellikle salgın döneminde daha izole bir tatil imkânı sunan karavan tatiline yönelenler, bu sene de doğa ile iç içe vakit geçirmek için karavanlardan vazgeçmiyor.

Karavan ilanlarında geçen yıla oranla artış yaşandı

sahibinden.com’un verilerine göre geçen ay verilen satılık motokaravan ilanları geçen yıla oranla yüzde 68 arttı. Motorlu taşıtlarla kolayca bağlantı kurarak, her yere birlikte götürülebilen çekme karavanlara ilgi de artış gösterdi ve geçen ay verilen satılık çekme karavan ilanları bir önceki yıla göre yüzde 62 arttı. Afyon, Bursa ve İstanbul en çok karavan ilanı verilen yerler oldu.

Fotoğraf: Lance Anderson - Unsplash

 

HABERE YORUM KAT