Jürgen Klopp, Liverpool ile yollarını ayırıyor

Jürgen Klopp, Liverpool ile yollarını ayırıyor

56 yaşındaki Jürgen Klopp sezon sonunda Liverpool FC'den ayrılıyor. Premier Lig liderleri, teknik direktörün bu sezon sonunda görevinden ayrılmak istediğini kulübün sahiplerine bildirdiğini duyurdu.

Tecrübeli teknik direktör Jürgen Klopp ve Liverpool FC sezon sonunda yollarını ayıracak. Bu karar Premier Lig kulübü tarafından duyuruldu. Klopp, 2015 yılından bu yana Liverpool'da teknik direktörlük yapıyordu ve kulüple birlikte İngiltere şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştı.

"Liverpool FC'nin teknik direktörü olmak bir peri masalı. Planlaması imkansız ve başarması zor bir şey" diyen Klopp, kulübün internet sitesinde yer alan bir video mesajında da bunu dile getirdi. Teknik direktör istifasının nedenlerini şöyle açıkladı:

"Ancak çok uzun süredir normal bir hayat sürmüyorum. Bunun için çok yaşlanana kadar beklemek istemiyorum. Normal hayata şimdi bir şans vermek istiyorum. Şu an benim ve kulüp için doğru zaman."

O DA AYRILIYOR

Borussia Dortmund'un eski teknik direktörü 2015 yılında Liverpool'un başına geçti ve kulübü Şampiyonlar Ligi (2019) ve İngiltere şampiyonasında (2020) zafere taşıdı. Ayrıca FA Cup (2022) ve İngiltere Lig Kupası'nı (2022) kazandı.

Klopp'un yardımcı antrenörleri Pepijn Lijnders ve Peter Krawietz de 2023/2024 sezonunun sonunda Liverpool'dan ayrılacak. Kulübün basın açıklamasına göre, Lijnders kendi kariyerini baş antrenör olarak sürdürüyor.

ARTI49

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT