James Bond serisinin "altın kızı", 60 yıl sonra yeniden aynı pozu verdi

James Bond serisinin "altın kızı", 60 yıl sonra yeniden aynı pozu verdi

Bond kızlarından Shirley Eaton, yıllar sonra magazin dergilerinin ısrarcı tekliflerini kabul ederek, 87 yaşında yeniden altın makyaj yaptırdı.

James Bond filmlerinin kadın oyuncularından "Altın kız" lakaplı Shirley Eaton, 87'nci yaşını kutluyor.

Eaton, seride "Bond kızları" olarak bilinen isimler arasında en kısa süreli rol alan oyuncu olsa da "Jill Masterson" karakteriyle sergilediği oyunculuk, hala sinema tarihinin önemli performanslarından biri olarak görülüyor. Eaton, bu role ilişkin, "Sean Connery ile sadece iki sahnem vardı. Sadece bir haftalık bir çalışmaydı ve filmin ve rolümün bu kadar ikonik hale geleceğini asla hayal edemezdim" demişti.

27 yaşında dünyaca ünlü bir hale gelen ve 60'lı yılların ikon kadın oyuncularından birine dönüşen Eaton, hayat verdiği karakterin ardından Hollywood'dan çok sayıda rol teklifi de almıştı.

Bond filminin 50'nci yıldönümü için Shirley Eaton, İngiliz "Daily Mail" gazetesi için o efsanevi görünümünü yeniden yarattı.

Ünlü oyuncu konuya dair açıklamasında, "Son elli yılda, büyük dergiler tarafından birkaç kez bunu yapmak isteyip istemediğim soruldu ama her seferinde reddettim. Bunu hayatımda sadece bir kez yapabileceğimi söyledim. Ve 80. yaş günümden önce kendi kendime şöyle düşündüm: Sadece bir kez yaşarsın" ifadelerini kullandı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT