İYİ Partili Özlale: İmamoğlu ve Yavaş bizim için artık CHP'nin belediye başkanıdır...

İYİ Partili Özlale: İmamoğlu ve Yavaş bizim için artık CHP'nin belediye başkanıdır...

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 'her parti seçime ayrı ayrı girsin' çağrısının ardından İYİ Parti Milletvekili Ümit Özlale'den yeni açıklama geldi.

Siyasi partilerden yerel seçimlerle ilgili açıklamalar peş peşe gelirken İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 'Her parti seçime ayrı ayrı girsin' açıklaması çok konuşuldu.

2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayları olarak CHP'den seçime giren ve kazanan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun yeniden adaylıklarına kesin gözüyle bakılırken İYİ Parti'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özlale Halk Tv'de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini hatırlatarak İmamoğlu ve Yavaş için şu ifadeleri kullandı;

''Ekrem Bey ve Mansur Bey'i Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdik evet. Ama onlar biz CHP'nin belediye başkanları olarak genel başkanımızın aday olmasını istiyoruz dediler. Ve o süreçten itibaren bu iki değerli arkadaşımız bizim için CHP'nin belediye başkanlarıdır. Bizim için öncelik bu. Bizim onları desteklemememiz, CHP'li iki tane belediye başkanını desteklemememiz bir tezat oluşturmaz.''

HABERE YORUM KAT