İYİ Parti'den CHP'ye ilk teklif: İşte istenen şehirlerin listesi

İYİ Parti'den CHP'ye ilk teklif: İşte istenen şehirlerin listesi

İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu, CHP'ye yerel seçim çağrısı yaparak 10 büyükşehirde aday çıkarmaması teklifinde bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda İzmir adayı olarak Ümit Özlale'yi belirleyen İYİ Parti'de İstanbul ve Ankara adayları merakla beklenirken partiden CHP'ye dikkat çeken bir teklif geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yerel seçimler için CHP'ye aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu '10 büyükşehirde aday çıkarmama' teklifinde bulundu.

Türker Yörükçüoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Hatay’ı AK Parti’ye kaptırmamak için CHP bu illerde aday çıkarmamalı" dedi.

AK Parti-CHP yarışında kazananın AK Parti olduğunu belirten Yörükçüoğlu, "Türkiye’yi AK Parti’den kurtarmanın yolu İYİ Parti’yi güçlendirmekten geçer. Biz hem 2019’da hem de 2023’de üzerimize düşen fedakarlığı yaptık. Sıra CHP’de" ifadelerini kullandı.

Yörükçüoğlu'nun teklifinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yer almaması dikkat çekti. İYİ Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ümit Özlale'yi aday göstermişti.

dfvvdfvf.jpg

HABERE YORUM KAT
2 Yorum