İtalya’da sel felaketi devam ediyor: Başbakan Meloni G7’den erken döndü

İtalya’da sel felaketi devam ediyor: Başbakan Meloni G7’den erken döndü

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ülkesinde Emilia Romagna bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Japonya'daki G7 Liderler Zirvesi'nden ayrılmadan önce "G7'de yapmamız gerekenleri yaptık. Benim vicdanım bana dönmem gerektiğini söylüyor." dedi.

Japonya'nın Hiroşima kentinde düzenlenen G7 Liderler Zirvesi'ne katılan Meloni, ülkesinde meydana gelen sel felaketi sonucunda 14 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle erken ayrılma kararı aldı ve bir basın toplantısı düzenledi.

Meloni, zirvede elde edilen sonuçlardan memnun olduğunu belirterek, "G7'de yapmamız gerekenleri gerçekleştirdik. Geri dönmeye karar verdim. İtalya'dan bu zor zamanda uzak kalamam. Krize uygun yanıtları vermek için kişisel olarak çalışmam gerekiyor. Bu durumla ilgilenen tüm bakanlara ve 5 bin kişiye destek veren çalışanlara teşekkür ederim. Vicdanım bana geri dönmem gerektiğini söylüyor" dedi.

Başbakan Meloni, Japonya'dan erken ayrılma kararını diğer G7 liderleriyle de paylaştığını ve liderlerin bu karara destek verdiklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT