İsviçre'de bir adam yoldan geçenleri rastgele bıçakladı

İsviçre'de bir adam yoldan geçenleri rastgele bıçakladı

Çarşamba günü Almanya-İsviçre sınırı yakınlarında bir adam yoldan geçenlere saldırdı.

Çarşamba günü Aargau kantonunda Almanya-İsviçre sınırı yakınlarında bir adam, insan ayırt etmeksizin, yoldan geçenlere saldırdı. Bıçaklı saldırgan olay yerinde gözaltına alındı.

Olay yerini ablukaya alan polis ekipleri geniş bir operasyon başlattı. Polise göre birden fazla fail olabilir. Bunun için bölge sakinlerinin bir süre Zofingen'den uzak durması istendi. Zofingen Güterstrasse istasyonu, Strengelbacherstrasse ve Strengelbach köyünün merkezi geçici olarak kapatıldı.

HAMİLE BİR KADINA SALDIRMIŞ

Bir görgü tanığı adamın ilk öne hamile bir kadına saldırdığını söyledi. Adam kadına yaklaştıktan sonra metal bir cisimle saldırmış. Kadın başına darbe almış, ancak durumu iyi. Yoldan geçen birkaç kişiye saldırdıktan sonra adam kaçmaya başlıyor. Kaçtığı sırada ise yine yoldan geçen diğer kişilere saldırıyor. Sonunda bir binaya giriyor ve burada polis tarafından kuşatılıyor. Bir süre sonra ise teslim oluyor.

Polis çok sayıda yaralı olduğunu söyledi. Olay yerinde bir kurtarma helikopteri de gönderildi. Polis saldırganın kendisinin de yaralandığını bildirdi.

Polis henüz saldırganın kimliğini ya da olası nedenlerini açıklamadı. Yaralananların tam sayısı da verilmedi. Benzer bir olay yılın başında Göttingen'de meydana gelmişti. Bir adam yoldan geçenleri bıçakla tehdit etmişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT