İsveçli seyahat acentesi, zorunlu test yüzünden Yunanistan programlarını iptal etti

İsveçli seyahat acentesi, zorunlu test yüzünden Yunanistan programlarını iptal etti

İsveç'teki bir seyahat acentesi, Yunanistan'ın turistlerden talep ettiği yeni tip koronavirüs testinin maliyeti nedeniyle 17 Ağustos'tan ekim ayına kadar bu ülkeye planlanan tüm uçuşları iptal etti.

İsveç'in en büyük seyahat acentelerinden Vingresor, 17 Ağustos'tan itibaren ekim ayına kadar Yunanistan'a planlanan tüm seyahat programlarını iptal ettiğini duyurdu Söz konusu durumdan yaklaşık 3 bin kişinin etkileneceği belirlendi. 

İptallerin nedeni olarak 17 Ağustos'tan itibaren Yunanistan'ı ziyaret edecek tüm İsveçlilerin ülkeye gelmeden önce yeni tip koronavirüs testi yaptırmalarının istenmesi gösterildi. Testin son 3 güne ait olma şartı bulunurken, test ücretinin de yolcular tarafından ödenmesi gerekiyor. Vingresor seyahat acentesine göre Covid-19 testi kişi başına 2 bin İsveç kronuna (195 euro) mal oluyor.

Vingresor İletişim Müdürü Fredrik Henriksson İsveç basınına yaptığı açıklamada, “Yunanistan'ın yaptığı bu olay maliyeti yükseltiyor. Biz de yakın gelecekte Yunanistan'a gezi düzenlememe kararı aldık" dedi. 

Seyahatleri iptal edilen yaklaşık 3 bin yolcunun paralarının iade edileceğini belirten Henriksson, “Artık yaz sezonunun sonundayız. Kış programlarına odaklanmamız lazım” diye konuştu.

+49 – STOCKHOLM

FOTO: AA

HABERE YORUM KAT