İsrail'e bir boykot da TBMM'den

İsrail'e bir boykot da TBMM'den

TBMM Başkanı Kurtulmuş'un talimatıyla, İsrail'e destek veren şirketlerin ürünleri Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında satılmayacak.

İsrail-Gazze çatışması devam ederken Türkiye dahil birçok farklı ülke vatandaşları İsrail ürünlerini boykot ediyor.

Geçtiğimiz günlerde THY'nin de bu şekilde bir ''boykot'' kararı aldığına dair haberler çıktı.

THY’nin İstanbul dahil bütün istasyonlarındaki CIP salonlarında bulunan gazlı içeceklerin toplatıldığı, yerlerine ise Türkiye’de üretilen diğer içecekler konulduğu söylendi.

Şimdi ise TBMM lokanta ve kafeteryalarında İsrail'e boykot geldi.

TBMM'DE ARTIK SATILMAYACAK

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un talimatıyla, Meclis yerleşkesindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında İsrail'e destek veren şirketlerin ürünlerinin satılmaması kararlaştırıldı.

TBMM Başkanlığından yapılan açıklamada, Meclis'in, Gazze'de masum insanları katleden İsrail'in savaş suçlarına açıkça desteğini ilan eden şirketlerin ürün ve mallarının boykot edilmesine yönelik toplumsal duyarlılığa destek verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, Meclis Başkanı Kurtulmuş'un talimatıyla, İsrail'in Gazze'de işlediği soykırım suçuna destek veren şirketlerin ürünlerinin Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında satılmayacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum