İspanya'da sokağa çıkma  yasağını  hiçe sayan oyun

İspanya'da sokağa çıkma yasağını hiçe sayan oyun

İspanya'da bir gurup genç korona virüs önlemleri kapsamında getirilen, sokağa çıkma yasağını dinlemeyip sokakta oyun oynadılar. Hem kendi sağlıklarını hem de çevredekilerin sağlığını hiçe saydılar.

İspanya’nın başkenti Madrid’de corona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağına rağmen bir grup gencin sokakta oynadığı oyun sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

Madrid’in Centro semtinde turistlerin uğrak yeri olan Espoz y Mina Caddesi’nde bir grup genç vatandaş sokağa çıkma yasağını ve Covid-19’a karşı alınan önlemleri hiçe sayarak sokak ortasında eğlence ve oyunlar düzenledi.

15 KİŞİLİK GURUP KURALLARA UYMADI

Madrid’in merkezinde yerde arka arkaya oturarak bağıran ve tezahüratlar eden yaklaşık 15 kişilik grup, sosyal mesafe kurallarına uymadan ve maske takmadan salgına kendilerince meydan okudu.

Sosyal medyada yayılan görüntülerde fiziksel temasın yoğunlaşması dikkat çekerken görüntülerde, grubun bir polis arabasının geçtiği sırada nasıl dağıldığı da kayda geçti.

Aynı zamanda gençlerden birinin, polis aracına bir cisim fırlattığı da görüntüde yer aldı. Görüntüyü kaydeden şahıs ise sosyal medya hesabında, “Ne kadar utanç verici bir şehir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

HABERE YORUM KAT