İşgücü Anlaşması’nın 60. yıl dönümü etkinliği

İşgücü Anlaşması’nın 60. yıl dönümü etkinliği

Schlewig-Holstein Türk Toplumu aracılığıyla bu hafta “Almanya ile Türkiye arasında imzalanan İşgücü Anlaşması’nın 60. yıl dönümü etkinliği” gerçekleştirilecek.

Almanya Türk Toplumu aracılığıyla, 14 Ekim 2021 saat 18.00’de Kiel Belediye Binası’nın meclis salonunda, Şehir Başkanı Hans-Werner Tovar’ın da katılacağı, Türkiye ile Almanya arasında imzalanan İşgücü Anlaşması’nın 60. Yıl dönümü vesilesiyle bir etkinlik düzenlenecek.

Schleswig-Holstein Türk Toplumu tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte, Almanya ve Türkiye arasındaki İşgücü Anlaşması’nın 60. Yıldönümü başlığı altında, anlaşmanın önemi ve Kiel’deki toplumun gelişimi için göçün önemi vurgulanacak. Etkinlikte Türkiye Başkonsolosu Yonca Sunel’in huzurunda, Kiel Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Profesör Ayça Polat ana temayı işleyecek.

Etkinliğin içeriği

Programın açılışı, Murat Baydaş’ın moderatörlüğünde Schleswig-Holstein eyalet Türk Toplumu Başkanı Dr. Cebel Küçükkaraca ile gerçekleşecek. Daha sonra, Kiel Belediye başkanı Hans-Werner Tovar’ın da yer alacağı etkinlikte, pek çok uzmanın göç üzerine söyleşisi de yer alacak.

Ayrıca programda, çok sayıda edebi, kültürel ve tiyatral etkinlikler de var. Ayrıca etkinliği ziyaret edenler Türk yemeklerini deneme fırsatı bulabilecek. Etkinliğe katılan misafirler, etkinlik boyunca konuşmacılara sorular yöneltebilecek ve sergiyi ziyaret etme fırsatı bulabilecekler. Ancak etkinliğe katılmak isteyenlerin Covid-19’a karşı önlem olarak, 3G yönetmeliğine uymaları gerekmektedir.

Artı49 Haber Merkezi

Haber: Tuğba Ünal

HABERE YORUM KAT