İngiltere’nin başkentinde İsrailli savunma şirketi “Elbit Systems” protesto edildi

İngiltere’nin başkentinde İsrailli savunma şirketi “Elbit Systems” protesto edildi

Londra’da Filistin yanlısı bir grup eylemci, İsrailli savunma şirketi Elbit Systems’in ülkedeki fabrikalarının kapatılması talebiyle bir gösteri düzenledi.

London Palestine Action (LPA) adlı kuruluşun Londra’da düzenlediği protestoya katılan yaklaşık 100 kişilik grup, “Elbit kapatılsın“, “Özgür Filistin”, “Elbit silahları çocuklar üzerinde denedi”, “Filistinlilerin hayatı önemlidir” yazılı pankartlar taşıdı.

Eylemciler, şirketin bürosunun bulunduğu Holborn’da, Filistin bayrakları dalgalandırarak, çeşitli sloganlar attı.

LPA sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Filistin halkına karşı uyguladığı işgal ve zulmün araçları olan şirket ve kurumlara karşı durmak için bir araya gelindiği belirtildi.

Açıklamada, Elbit Systems gibi İsrailli şirketlerin, ürettiği silahları satmadan önce Filistinliler ve Filistinli çocuklar üzerinde test ettiği ileri sürüldü. 

İsrailli savunma şirketi Elbit Systems, insansız hava araçları, istihbari gözetleme ve keşif sistemleri, elektro-optik teknolojileri alanlarında faaliyet gösteriyor. Şirketin İngiltere’de insansız hava araçlarının motorlarını üreten fabrikaları bulunuyor. 

+49 – LONDRA

 

HABERE YORUM KAT