Hollanda polisini İzmir giydiriyor: 10 yıl boyunca Türkiye gönderecek

Hollanda polisini İzmir giydiriyor: 10 yıl boyunca Türkiye gönderecek

Hollanda'da polis teşkilatının kullandığı ve teknik tekstil ürünü üniformalar, İzmir'deki bir tekstil fabrikasında üretiliyor.

Türkiye'de dünyaca ünlü markalara üretim yapan firmalara her geçen gün yenisi eklenirken, bazı özel kumaşlı ürünler de Türk firmaları tarafından üretiliyor. Bu kapsamda İzmir'de faaliyet gösteren bir firma da yaklaşık 4 yıl önce Hollanda polisine üniforma sağlamak için açılan ve çok sayıda uluslararası firmanın katıldığı ihaleyi kazandı. 

Narkonteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, bir açıklama yaparak, böyle prestijli bir ürünü firma olarak ürettikleri için çok mutlu olduğunu belirtti. Hollanda polisine 4 yıldır sorunsuz bir şekilde üretim yaptıklarını aktaran Narbay, “Ürünümüz inovatif bir ürün. Aldığımız ihale 25 milyon avronun üzerinde, 10 yıl boyunca Hollanda polisinin üniformasını biz sağlayacağız. Şu anda üretim hız kesmeden devam ediyor” dedi. 

DEFALARCA YIKA RENGİ ATMIYOR

Sadece yazlık değil kışlık ürünler de gönderdiklerini dile getiren Narbay, üniformaların polislerin çalışma koşullarına dayanıklı, terletmeyen ve defalarca yıkanmaya rağmen rengi atmayan özellikleri olduğunu ifade etti. 

Toplamda 1 milyon 200 bin ürün göndereceklerini belirten Narbay, şu ana kadar 600 bin üniformanın Hollanda polisi tarafından kullanıldığını ve herhangi bir şikayetin gelmediğini dile getirdi. 

KİLOSU 60 DOLAR

Türkiye'nin kilogram başına ihracat rakamının yaklaşık 1,5 dolar olduğunu hatırlatan Narbay, şunları kaydetti:

“Türkiye'nin hedefi 2 dolar. Hazır giyim sektörünün şu anki kilogram başına ihracat değeri 17 dolar. Bizim diktiğimiz ürünün ise kilogram değeri 60 dolar. Böyle inovatif ürünlerle ihracatımızı daha da artırabiliriz.”

"TÜRK İHRACATÇISI ÇABUK TOPARLANIR

Firma olarak bez maske üretimine de başladıklarını anımsatan Narbay, ilk numunelerin ardından siparişlerin geldiğini söyledi. Türk ihracatçısının değişime çabuk ayak uydurduğuna dikkati çeken Narbay, “Bizim ihracatçımız her şekilde kendini geliştiriyor. Kriz ortamlarında hızlı hareket edip çözüm üretiyor. Tüm dünyada yaşanan kriz bizi etkilese de çabuk toparlanacağımıza inancımız tam” diye konuştu. 

+49 – AMSTERDAM

HABERE YORUM KAT