Hayvanat bahçesindeki kaplan vurularak öldürüldü

Hayvanat bahçesindeki kaplan vurularak öldürüldü

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bulunan Napoli Hayvanat Bahçesi'nde çalışan adamın kaplanın saldırısına uğraması üzerine yetkililer harekete geçti. Kaplanın vurularak öldürüldüğü açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Florida eyaletinde bulunan Napoli Hayvanat Bahçesi'nde temizlik hizmeti için çalışan bir adam, kısıtlı bir alana girdikten sonra bir kaplanın saldırısına uğradı. Yetkililer, kaplanın vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Polis yetkilileri, hayvanat bahçesine gelen bir güvenlik görevlisinin, kaplanı adamdan ayırmak istediğini ancak başarılı olamadığı için ateş etmek zorunda kaldığını aktardı.

EuroNews'in haberine göre; hayvanat bahçesi, Aralık 2019'da aldığı Eko isimli 8 yaşındaki Malezya kaplanının hayatını kaybettiğini açıkladı. 20'li yaşlarında olduğu belirtilen temizlik işçisi ise hastaneye kaldırıldı.


 
Polisin açıklamasına göre olay, hayvanat bahçesi tarafından işe alınan temizlik işçisi, 'yetkisiz bir alana' girdikten sonra yaşandı. Temizlik işçisinin, hayvanların barınaklarından değil, tuvaletlerin temizliğinden sorumlu olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca "İlk incelemeler göre temizlik işçisi, kaplanı okşuyor ya da besliyordu. Bu iki eylem de yetkisinin dışında ve tehlikeli." denildi.


 
Malezya kaplanı, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği'nin soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan türler listesinde bulunuyor.

HABERE YORUM KAT