"Hata" sayesinde şans oyunundan 390 bin dolar kazandı

"Hata" sayesinde şans oyunundan 390 bin dolar kazandı

10 çekiliş boyunca geçerli olacak tek satırlı bir bilet isteyen adama satıcı 10 satırlık bilet verdi. Bileti almaktan yine de vazgeçmeyen adam 390 bin Dolar kazandı.

ABD'de yaşayan 60 yaşındaki Michael Sopejstal, şans oyunu bileti satıcısının hatası sayesinde 390 bin Dolar (yaklaşık 11 milyon TL) ödül kazandı.

Michigan'daki müdavimi olduğu restorana ayda birkaç kez uğrayan Illionisli Sopejstal, her geldiğinde GoLo benzin istasyonundan 10 ya da 20 tane şans oyunu Lucky for Life bileti aldığını söyledi.

Sopejstal, 10 çekiliş boyunca geçerli olacak tek satırlı bir bilet istedi ama satıcı ona 10 satırlık bilet verdi.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre, bileti almaktan yine de vazgeçmeyen Sopejstal, "Bir sabah biletimi kontrol ettim ve yaşadığım sürece her yıl verilecek 25 bin dolar (yaklaşık 720 bin TL) ikramiyeye hak kazandığımı gördüm" dedi.

390 BİN DOLARI ALDI!

Başına konan talih kuşunun kendisine inanılmaz duygular yaşattığını aktaran Sopejstal, şunları söyledi.

"Hemen bu parayla neler yapabileceğimi ve parayı toplu olarak mı yoksa yıllık mı almanın daha iyi olacağını düşünmeye başladım."

Talihli adam sonrasında ödülünü almak üzere piyango merkezine gitti.

Sopejstal, yılda 25 bin Dolar yerine, tek defaya mahsus 390 bin Dolar tutarındaki toplu ödemeyi tercih ettiğini söyledi.

ABD'de Lucky for Life, başkent Washington'ın yanı sıra 23 eyalette oynanıyor. Dağıtılan ödüller yalnızca 3 dolardan, yaşanan her gün için bin dolara kadar yükseliyor.

Luck for Life'ın her oyunda yayımladığı kazanma oranlarına göre, Sopejstal'ın o gün bu ikramiyeyi kazanma ihtimali 1,8 milyonda birdi.

HABERE YORUM KAT