Hanau katliamı film projesi olay oldu!

Hanau katliamı film projesi olay oldu!

Almanya’nın Hanau kentinde geçen yılın şubat ayında yaşanan ırkçı saldırıyla ilgili çekilmek istenen film geçen gün sosyal medya hesabından yapılan paylaşım sonrası tartışmalara neden oldu.

Önceki gün sosyal medya hesabından teşvik fonundan yardım alamadığı gerekçesiyle filmi iptal ettiği yönünde paylaşımlarda bulunan yönetmen Uwe Boll, haberin büyük yankı yapması üzerine konunun yanlış anlaşıldığını ileri sürerek, önce paylaşımını sildi, ardından projenin devam ettiği açıklamasında bulundu. Uwe Boll, filmin yakında vizyona gireceğini duyurdu.

‘KANLI SAHNELERLE DOLU’

Hürriyet'te yer alan habere göre daha önceki filmlerinden dolayı oldukça tartışmalı olduğu belirtilen yönetmenin çelişkili açıklamaları eleştirilere neden oldu. Kurban yakınları da filmle ilgili olarak kendilerine danışılmadığını ve Uwe Boll’un filmlerinin oldukça şiddet içeren kanlı sahnelerle dolu olduğu için proejeye karşı çıkmışlar ve kendisine bir mektup yazarak filmi iptal etmesini istemişlerdi. Diğer yandan çekimlerine başlandığı belirtilen film hakkında görüş belirten eleştirmenler, olumsuz ifadeler kullanmıştı.

HANAU SALDIRISI
19 Şubat 2020 tarihinde Tobias R. isimli ırkçı tarafından gerçekleşen silahlı saldırıda aralarında Türkiye kökenlilerin de bulunduğı 9 kişi yaşamını yitirmişti.
   
 

HABERE YORUM KAT