Hamburg Havalimanı'nda 31 bin sigarayla yakalandı

Hamburg Havalimanı'nda 31 bin sigarayla yakalandı

Almanya'nın Hamburg Havalimanı'nda sigara kaçakçılığı yapan bir kişi yakalandı. Uyanıklık yaparak, yetkililerden sıyrılmaya çalışan adam yakalandı ve yanında 31.600 adet kaçak sigara bulundu.

Hamburg Havalimanı'ndaki Itzehoe ana gümrük ofisinde görevli gümrük memurları tarafından 31.600 adet sigaraya el konularak 5.581,90 Euro'luk vergi kaybı önlendi.

Sigaraları ithal eden yolcu, bagajını aldıktan sonra gelen yolcu salonundaki bir gümrük memuruna yaklaşarak diğer kayıp bagajlarını nerede beyan edebileceğini sordu.

YARIM SAAT BEKLEDİ

İlginç bir şekilde, yolcu bagajını alıp Kayıp Eşya bölümüne yönelmesine rağmen orada bulunmamış, geri dönüp 7 numaralı bantta oturdu. Daha sonra yarım saat boyunca yeşil kanalda gümrük görevlilerinin olmadığı söylenen ana kadar bekledi. Yolcu bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak ve gelen yolcu salonundan ayrılmak istedi.

"Gelen yolcu salonunu yeşil kanalda terk ederken, yolcuya iki gümrük memuru yaklaştı. Kendisine sorulduğunda, beyan edilmesi gereken herhangi bir mal taşımadığını açıkladı" diyor Itzehoe'deki ana gümrük ofisi sözcüsü Maurice Douce. Gümrük kontrol odasında daha sonra çeşitli markalarda toplam 31.600 adet sigarayı içeren 158 karton bulundu.

Yolcunun bagajında hiçbir kişisel eşyası yoktu. Bu nedenle yolculuğun sadece vergilendirilmemiş sigaraların ticari ithalatı için sigara kaçakçılığı yapmak üzere gerçekleştiği varsayıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT