Gümrükte yakalandı! 343 bin Euro'yu bakın nereye saklamış...

Gümrükte yakalandı! 343 bin Euro'yu bakın nereye saklamış...

18 Ocak 2023'te gümrük memurları beyan edilmemiş 343 bin euro ele geçirdi

18 Ocak 2023'te gümrük yetkilileri, polisle işbirliği içinde, Gradina geçidinde bir arabanın bagajında ​​​​özel olarak yapılmış bir bölmeye gizlenmiş beyan edilmemiş 343.000 euroyu kaçırma girişimini engelledi.

Vaka, akşam saatlerinde ülke çıkışında İsveç'ten Bulgaristan'a seyahat eden iki yabancı vatandaşın içinde bulunduğu İsveç plakalı bir VW Passat'ın detaylı kontrol için seçilmesiyle ortaya çıktı.

Yolcular, kapıda gümrük görevlilerine kişisel eşyaları dışında beyan edecekleri bir şeyleri olmadığını söylediler ancak görevliler, ifadelerinden şüphe duyarak arabayı detaylı incelemeye karar verdi.   

Kısa süre sonra şüpheleri doğrulandı, çünkü arka koltuğun arkasındaki bagaj döşemesinin sonradan takıldığını fark ettiler.

Bu, bir tarafı kaynaklanmış ve diğer tarafı köpükle tutturulmuş metal plakanın arkasında, kaçak malları saklamak için özel olarak yapılmış bir boşluk olma olasılığını gösterdi. 

Gümrük görevlileri, gizli bölmenin bir bölümünü açar açmaz iki plastik poşet ve içi beyan edilmemiş avrolarla dolu bir bez çanta buldu. Banknotlar arasında ağırlıklı olarak 50, 20 ve 10 euroluk banknotlar yer aldı. 

Beyan edilmeyen paralara el konuldu.

HABERE YORUM KAT