Gözaltına alınan  Yusuf Güney'den ilk açıklama

Gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak Mahallesi Balamut mevkiinde çıkan orman yangınına müdahalede sırasında orman memurları ile tartışan şarkıcı Yusuf Güney gözaltına alındığı iddia edilmişti.

Uçankuş'ta yer alan habere göre; İstediği yerlere müdahale etmedikleri gerekçesiyle memurlarla kavga eden Güney'in tabancasıyla havaya bir kaç el ateş ettiği öne sürülmüştü. Yusuf Güney hakkında çıkan iddialara sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Yaşanan üzücü ve hiç hak etmediğim bir durumu iç yüzüyle anlatan videoları paylaşacağım. Ormanları bile bile yanmaya terk eden kendini bilmezlere laf ettim diye 10 kişi sopalarla ben ve arkadaşıma saldırdılar. Sözde orman bölge müdürlüğünün ekibinden olan ahlaksız canilerin elinden kurtulmak için can güvenliğimiz için arkadaşıma öldüresiye saldırdıklarını görüp arabamın içine kendimi savunmak için yöneldiğimde ki hepsinin isimlerini paylaşacağım sizlerle kardeşlerim. Sopalarla arabamın içinde darp edildim. Kendimi ve arkadaşımı korumak için zamanında terör mensuplarından aldığım yüzlerce tehditten dolayı evet bunu ilk kez duyuyorsunuz. Kendime taşıma ruhsatlı aldığım silahla havaya hiçbir tehlike durumu arz etmeden iki el ateş etmek zorunda kaldım. Öfkesi dinmeyen halen daha bizi darp eden canilere karşı daha ileriye gitmemek için kaderime razı olup silahımın şarjörünü çıkarıp arkadaşıma teslim ettim ve biz o esnada halen daha darp ediliyorduk. Jandarma ekiplerimiz imdadımıza yetişmeselerdi biz şuan komadaydık. Neden bu olay yaşandı paylaşacağım. Videolarda izleyeceksiniz. Kardeşlerim günlerdir uykusuz perişan halde bir yerlere koştururken her zaman ekiplerimizin değerini bilin onların hakkı ödenmez. Çalışmalarını engellemeyin diye videolar paylaştım ama gelin görün ki zaten izleyeceksiniz. Siz buyurun haklıyı haksızı belirleyin. Bu durumda ne kadar mağdur olsam da yine de küskün kırgın değilim. Herkes perişan sinirli gergin empati yapıp anlayışla karşılamak lazım ama durum yargıya intikal etti. Bekleyip göreceğiz ve merak etmeyin işimin başındayım. Mücadeleme devam edeceğim. Saygılar sevgiler sağlık diliyorum sizlere. 
 

HABERE YORUM KAT