Google Lens, cilt sorunlarını tespit edebilecek

Google Lens, cilt sorunlarını tespit edebilecek

Son duyuruya göre, Google Lens'in sağlık alanındaki güncellemeleri, özellikle cilt sorunlarına odaklanacak şekilde yapıldı.

2017 yılında piyasaya sürülen Google Lens, kullanıcıların çektikleri fotoğraflar veya ekran görüntüleri aracılığıyla gördüklerini arama imkanı sağlıyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcılar ciltlerinde sorun olduğunu düşündükleri bölgenin fotoğrafını yükleyerek benzer sonuçlara ulaşabilecek ve cilt sorunlarının ne olduğunu öğrenebilecekler. Sistem, yapay zeka teknolojisini kullanarak sadece cilt sorunlarını değil, tırnak sorunları, saç dökülmesi gibi konuları da ele alıyor. Ancak Google'ın amacı, teşhis koymak değil, bilgi vermek olarak belirtiliyor.

Cilt, vücudumuzun iskelet sisteminden sonra en büyük organdır ve yetişkin bir insanın toplam vücut ağırlığının yaklaşık yüzde 15'ini oluşturur. Bu nedenle, Google'ın cilt üzerine odaklanması oldukça doğal bir tercih olarak görülebilir.

Sağlık konusunda çalışmalar yürüten teknoloji şirketleri arasında Google öncü bir konumda bulunuyor. Geçtiğimiz mart ayında yapılan "The Check Up" etkinliğinde, şirket sağlık alanında gerçekleştirdiği yeni güncellemeleri duyurdu.

HABERE YORUM KAT