Geleceğin 100 yıldız adayı belirlendi: Türkiye’de görücüye çıkacaklar

Geleceğin 100 yıldız adayı belirlendi: Türkiye’de görücüye çıkacaklar

Avrupa Türk Futbol Federasyonu (ATFF) “Elite Yıldızlar” seçmeleri yapıldı. Stuttgart’ta gerçekleşen seçmelere 100 genç yıldız adayı katıldı. Seçilen gençler Türkiye’de görücüye çıkacak.

Avrupa Türk Futbol Federasyonu (ATFF) tarafından organize edilen “Elite Yıldız Futbolcu” seçmeleri yapıldı. Almanya, Fransa, Hollanda ve Avusturya’dan seçmelere katılmak için ön başvuru yapan yüzlerce genç arasında yapılan eleme sonrası 100 yıldız adayı belirlendi. Seçmeler Stuttgart Türkspor kulübünün Mercedes Benz Arena futbol tesislerinde bulunan sahasında yapıldı.

secmeler15.jpeg

AİLELERDEN TAM DESTEK

Sabah saatlerinde başlayan ve dün  saat 14.00’de son bulan seçmelere ATFF yöneticileri Genel Başkanı Ayhan Yıldız, Başkanvekili Abdulkadir Bakırdöven, Başkan Yardımcısı Salih Şahin, Mali As Başkan Sedat Aydemir, Genel sekreterler ve futbol scout ekibi Gökhan Demirci, Aşkın Polat katıldı. Avrupa’nın değişik ülkelerinden bir gün önceden yıldız adayı çocukları ile Stuttgart’a gelen Türk aileleri sabah saatlerinden itibaren seçmelerin yapılacağı sahada toplanmaya başladı. 

ÜCRET ALINMADI

Seçmeler için gençlerden hiçbir ücret talep edilmeyen etkinlikte konsolosluklardan da maddi destek alınmadığı bildirildi. Giderler ATFF Yönetim Kurulu üyelerince karşılandı. 

Seçmelerde Regionalliga ve Oberliga takımlarında futbol oynayan Türk gençlerinden oluşan karmaya karşı seçmelere başvuranlardan oluşan iki takım 35 dakikadan oluşan maçlar yaptılar. ATFF Scout ekibinin gençler arasından belirledikleri mavi ve beyaz iki takım tekrar kendi arasında maçlar yaptı ve böylece gençler yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. 

secmeler3.jpeg

ATFF’nin başvurusu 7 Nisan 2019’da 34 kurucu üye tarafından yapıldı ve Kurucu Başkan Abdulkadir Bakırdöven yönetiminde Şubat 2020’de kuruluşu resmiyet kazandı. Seçmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Başkanvekili Abdulkadir Bakırdöven “ATFF kısa zaman önce kuruldu. Bu, ilk seçme organizasyonumuz. Temel amacımız sizler gibi yetenekli gençlerimizin futbol oynadıkları takımlarda daha başarılı olması, Türk ve dünya futboluna kazandırmaktır. Ekibimizde bulunan profesyonel hocalarımız tarafından bugünden itibaren takip edileceksiniz.Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Avrupa Türk Futbol Federasyonu ATFF temmuz ayı ortasında Düsseldorf adresindeki genel merkezinde “Avrupa Türk Futbol Buluşması” düzenlemişti.

+49 – STUTTGART

HABERE YORUM KAT