Galatasaray'dan hakem kararlarına tepki

Galatasaray'dan hakem kararlarına tepki

Galatasaray Kulübü, hakemlerin son dönemde verdiği kararlara tepki göstererek, Video Yardımcı Hakem kayıtlarının açıklanmasını istedi.

Galatasaray, son dönemlerde hakemlerin verdiği kararlara tepki gösterdi. Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, "Türk futbolunda yaşanan adaletsizliklerin son 10 gün itibarıyla akıl ve izandan yoksun bir noktaya taşındığını endişeyle izlemekteyiz." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç'un suç unsuru içeren konuşmasında hakemleri açık bir şekilde tehdit etmesiyle başlayan süreç, dün gece bu kulübün oyuncularının bağırarak hakemin üzerine yürümeleri, aleyhine verilmeyen kırmızı kartlar ve penaltı kararıyla son noktasına ulaşmıştır. En basit futbol kurallarını bilenlerin bile penaltı diyeceği bir pozisyonu, sahip olunan tüm teknoloji ve tecrübeye rağmen görememek, amacın ve planın ne olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir. Türkiye Futbol Federasyonunun, toplumsal kaosu önlemek ve Türk futboluna adaleti getirmek adına başta dünkü tartışmalı pozisyonlar olmak üzere tüm VAR kayıtlarını açıklamadan, bu karmaşadan kurtulması mümkün değildir. Federasyonun bugün göstereceği tutum, Türk futbolunun geleceğine dair niyeti açısından belirleyici olacaktır."

Açıklamada, sarı-kırmızılı kulübün, iyi niyetinin suiistimal etmeye çalışan bir düşünceyle karşı karşıya olduğu ileri sürülerek, "Buradan bir kez daha hatırlatmak isteriz ki kulübümüz, tüm bu kirli planları, masa başında yapılan hesapları boşa çıkarmaya, sahada kalmaya ve orada kazanmaya devam edecektir. Son olarak taraftarlarımıza sesleniyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar biz hep birlikte buradayız. Kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan bir ortamın içine bizi çekmeye çalışanların farkında olarak, sağduyulu davranacağız. Yine aynısını yapacağız. Ahlaksızları, zorbaları, parasının ve ilişkilerinin gücüyle zalim olanları teker teker hüsrana uğratacağız! Herkesin alkışladığı şampiyon, yine biz olacağız!" denildi.

HABERE YORUM KAT