Futbolcu fabrikası: FC Stuttgart 14 grupta 14 takımla mücadele ediyor

Futbolcu fabrikası: FC Stuttgart 14 grupta 14 takımla mücadele ediyor

Almanya’da 25 yıl önce TSV Hilalspor olarak kurulan 2006 yılında ise FC Stuttgat Cannstat adını alarak yoluna devam eden bölgenin başarılı spor kulübü, 14 farklı grupta 14 takımla mücadele ediyor.

FC Stuttgart Cannstatt yönetim kurulu üyesi ve koordinatörü Ali Baykan kulüp bünyesinde Türk, Alman, İtalyan, Portekiz olmak üzere çeşitli ülkelerden futbolcuların yer aldığına işaret ederek “FC Stuttgart Cannstatt olarak sporla birlikte kültürlerarası ilişkilerin pekiştirilmesinde ve uyumda da etkili olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Gazette Aktuell’in haberine göre başarılı spor adamı Ali Baykan hedeflerinin bir üst lige çıkmak olduğunu, bir yandan da genç yetenekleri bünyelerine katmaya devam edeceklerini bildirdi. İlgi duyan gençlerin jugendleiter@fc-stuttgart.de e-posta adresine başvurabileceklerini belirten Baykan, 6 ve 7 yaş altındaki çocuklardan oluşan Bambini takımlarından 19 yaş altı gençlerden oluşan A Gençlik takımına dek çocuklara ve gençlere geniş yelpazede futbol eğitimi verdiklerini bildirdi. 

ANNE VE BABALARA DESTEK ÇAĞRISI

FC Stuttgart Cannstatt yönetim kurulu mali sorumlusu Mehmet Şimşek ise 100’den fazla genç ve çocuğun futbol eğitim masraflarını spor şenlikleri, sponsorlar, ailelerin katkısı ve aidatlarla karşılamaya çalıştıklarını söyledi.  Şimşek “Bizden giden gençler büyük takımlara geçtikten sonra bize profesyonel destek ve katkıda bulundular. Gençlerimiz hep çok vefalı çıktı.  Büyük takımlara sporcu kazandırma yolunda çalışmalarımza devam ediyoruz. Bu nedenle alt yapımızı sürekli güçlü tutuyoruz. Anne ve babaların ise çocuklarını bu konuda desteklemelerini ve kulübe de katkıda bulunmalarını bekliyoruz” dedi. 

Başkanlığını Ömer Çınar’ın, Başkan Yardımcılığı’nı Willy Raible’nin yaptığı FC Stuttgart Cannstatt  spor kulübünde gruplar ve kategorileri şöyle:

Bambini 1 ve 2 gruplarında 6 ve 7 yaş altı çocuklar, F1 ve F2 Junioren’da 8 ve 9 yaş altı gruplar, E1-E2-E3-E4 Junioren gençlik takımlarında 10-11-12-13 yaş grupları, C1-C2 Junioren   takımlarında 15 yaş altı gruplar, A Junioren’da 19 yaş altı, B Junioren’da 17 yaş altı  genç takımları yer alıyor. I. Takımın ise A Kreisliga, II. Takımın da B Kresilga’da mücadele veriyor.

Birinci takımın antrenörlüğünü Burak Demirel ve yardımcılığını Erdem Şimşekoğlu üstlenirken, A Gençlik antrenörlüğünü Thomas Radicke ve yardımcılığını Yasin Yıldırım yürütüyor. 

+49 - STUTTGART

KAYNAK: Gazette Aktuell

HABERE YORUM KAT