Fransız sahte kimlikli Suriyeli kadınlar Alman polisini kandıramadı

Fransız sahte kimlikli Suriyeli kadınlar Alman polisini kandıramadı

Bir aracın sınır polisi tarafından kontrolü sırasında, federal polis iki Fransız kimlik kartında usulsüzlük tespit etti. Polis memurları bunların sahte olduğunu fark etti. Kadınlar sorgulandıklarında aslında Suriye'den geldiklerini itiraf etti.

Federal Polis, Pazar günü Kiefersfelden yakınlarındaki A93 otoyolunda bir yolcu otobüsünde iki kadını tutukladı. İki yolcu Fransız gibi davranddı. İki kadının da sahte kimliklerle Almanya'da kalmayı amaçladıkları belirtildi.

SURİYE'DEN GELDİKLERİNİ İTİRAF ETTİLER

İtalya'da kayıtlı olan otobüsteki yolcuların sınır polisi tarafından kontrolü sırasında, federal polis iki Fransız kimlik kartında usulsüzlük tespit etti. Polis memurları bunların sahte olduğunu fark etti. Sözde Fransız kadınlar sorgulandıklarında aslında Suriye'den geldiklerini itiraf ettiler. Sahte kimlik kartlarını Atina'daki kaçakçılarından tanesini 2 bin Euro karşılığında satın almışlardı. Türkiye'den Yunanistan'a nakilleri de yine kaçakçılar tarafından organize edilmişti. İkisi de aslında kendi ülkelerinden kaçmışlardı. Amaçlarının ise Almanya'daki akrabalarının yanında kalmak olduğu belirtildi.

Rosenheim'daki Federal Polis, 27 yaşındaki ve 38 yaşındaki iki kişiyi ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışmak ve evrakta sahtecilik yapmakla suçladı. Polis önlemlerinin ardından iki kadın da mülteciler için bir kabul merkezine gönderildiler.

Rosenheim Federal Polisi, hafta sonu boyunca gerekli giriş belgeleri olmadan ülkeye girmeye çalışan yaklaşık 40 kişiyle ilgilendi. Bu kişiler çoğunlukla Suriye, Türkiye ve Ukrayna'dan geliyordu. Afgan, Belarus ve Ukrayna kökenli üç şüpheli kaçakçı da tutuklandı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT