Frankfurt Üniversite Hastanesi hacker saldırısını 3 ay sonra yenebildi

Frankfurt Üniversite Hastanesi hacker saldırısını 3 ay sonra yenebildi

Frankfurt Üniversite Hastanesi'nde bir hacker saldırısından sonra faturalar aylarca fakslanmak zorunda kalmış ve randevular sadece telefonla alınabilmişti. Frankfurt Üniversite Hastanesi, 3 ay sonra hacker saldırısına karşı başarı elde etti...

Frankfurt Üniversite Hastanesi, bir hacker saldırısının sonuçlarına karşı mücadelede ilk başarıları 3 ay sonra duyurabildi.

Frankfurt Üniversite Hastanesi'nde bir hacker saldırısından sonra faturalar aylarca fakslanmak zorunda kaldı ve randevular sadece telefonla alınabildi. Ancak yönetimin bazı alanları artık yeniden internete bağlı durumda. Tıbbi Direktör Jürgen Graf, "Günlük işlerde hala önemli zorluklar olsa da, durum son birkaç hafta içinde kademeli olarak iyileşti" dedi.

Hastane, sistemleri gelecekte daha da güvenli hale getirmek için saldırıdan önceki statükoya dönmek değil, BT'sini tamamen yeniden düzenlemek istiyor.

NE OLMUŞTU?

Geçen yıl 6 Ekim'de Hessen'in en büyük hastanesinde yetkisiz bir erişim girişimi tespit edildi. Bir gün sonra da güvenlik nedeniyle hastanenin internet bağlantısı kesildi. Sonuç olarak, ana sayfa o zamandan beri çevrimdışı ve çalışanların e-posta adreslerine hala ulaşılamıyor.

Yönetim içinde muhasebe departmanı özellikle kötü etkilendi. Faturalar faksla gönderiliyor ve ödenecek hesaplar kağıt havale makbuzuyla ödeniyordu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT