Fidye operasyonu: Alman özel kuvvetler harekete geçti

Fidye operasyonu: Alman özel kuvvetler harekete geçti

İsveç'ten Berlin'e zorla getirilen ve serbest bırakılması karşılığında yakınlarından fidye istenen eski atlet, Alman özel kuvvetlerin düzenlediği operasyonla kurtartıldı.

Almanya'da özel kuvvetler, iki hafta önce Berlin'de düzenledikleri operasyonla, bir adam kaçırma vakasını sonuçlandırdı. Fidye karşılığı alıkonulan adam özgürlüğüne kavuştu, suçlular hakkında soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre 53 yaşındaki ismi gizlenen İsveçli eski bir buz hokeyi oyuncusu, 4 kişilik bir grup tarafından kaçırılarak Berlin'e getirildi. Savcılık tarafından yapılan açıklamaya göre, adamın vücudunda darp, şiddet ve taciz izleri de vardı.

Operasyonun ardından suçu işlediğinden şüphelenilen 4 kişi hakkında gasp yoluyla adam kaçırma suçundan soruşturma başlatıldı.

FİDYE İSTEDİLER

Resmi raporlara göre, adamın kaçırılarak Berlin'e getirilmesinde parmağı olan zanlılardan biri Londra'ya kaçmaya çalışırken yakalandı.

Savcılık, olayda başka faillerin de olduğunu düşünüyor.

Kurbanın bırakılması için yakınlarından fidye istendiği belirtilirken rakam henüz açıklanmadı. Adamın neden Berlin'e getirildiği ise ayrıca araştırılıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT