Ferdi Kadıoğlu: Almanya’da yaşadığım şey normal değil

Ferdi Kadıoğlu: Almanya’da yaşadığım şey normal değil

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Ferdi Kadıoğlu Berlin'de Almanya'ya karşı yapılan hazırlık maçında yaşadıklarını anlattı.

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Ferdi Kadıoğlu, Hollanda basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Ferdi Kadıoğlu'nun Voetbal International'a verdiği ropörtaj:

"Sadece Türkiye'de değil, Fenerbahçe ile yurtdışında oynadığımızda da büyük desteği hissediyorsunuz. Türk Milli Takımı'nda ise bu destek kat be kat daha yoğun. Geçenlerde Berlin'de Almanya'ya karşı bir hazırlık maçı oynadık. Stadyumdaki 75 bin kişinin 60 bini Türk'tü. Normal değil, sanki evimizde oynuyormuşuz gibiydi, bu kadar çok vatandaşımız bizi destekliyordu. Özel bir deneyim."

"AVRUPA ŞAMPİYONASI GELİYOR"

"Hakkımda çıkan transfer haberlerinin bu kadar pozitif olması güzel ama ben transferle değil esas olarak Fenerbahçe ve bu sezonla ilgileniyorum. Ligde şampiyon olmak, kupayı kazanmak ve Avrupa'da performans göstermek istiyoruz, önemli olan bu. Ondan sonra da Avrupa Şampiyonası geliyor. Bunlar her gün üzerinde çalıştığım somut şeyler, sonrasına bakarız."

"Spor küçük yaşlardan beri içimdeydi. Annem hala dans dünyasında aktif; eskiden profesyonel bir balerindi. Zorlu bir dünyada çok fazla rekabetle en üst düzeyde performans sergiliyordu. Spor için yaşama disiplinini ondan, futbol sevgisini de babamdan aldım. Çocukken tenise karşı da büyük bir yeteneğim vardı ve onu da üst düzeyde oynadım. Ülkenin her yerinde turnuvalara katıldım. Küçük bir çocuktum ve omzumda o büyük tenis çantalarından biriyle spor merkezine giderdim. Sonunda futbol ve tenis arasında bir seçim yapmak zorunda kaldım, çünkü bir kombinasyon artık mümkün değildi ve seçimim futboldan yana oldu."

"HANGİ MİLLİ TAKIMI SEÇECEĞİMİ ÇOK DÜŞÜNDÜM"

"Bir noktada üç ülke seçebilirdim: Türkiye, Kanada ve tabii ki Hollanda. Bir genç olarak, Hollanda Ümit Milli Takımı'nda Erwin van de Looi yönetiminde forvet olarak oynamadan önce Hollanda'nın beş farklı genç milli takımında oynadım. Hangi milli takımı seçeceğimi çok düşündüm ve çevremdeki insanlarla da bu konuyu konuştum. Her iki ülke de benim için çok değerli. Final turnuvalarında hem Türkiye'yi hem de Hollanda'yı destekliyordum. Sadece kim oynaması gerekiyorsa o oynardı ve genellikle ikisinden biri orada olmazdı, bu da işimi kolaylaştırırdı. Ama şimdi seçim yapmak zorundaydım ve sonunda Türkiye'yi tercih ettim. Bundan bir an bile pişmanlık duymadım. İyi hissettiriyor ve Türk milli takımıyla şimdiden birçok harika an yaşadım. Önümüzdeki yaz Almanya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası ise en önemli anlardan biri olacak. Bunu dört gözle bekliyorum."

"Zirvede oynuyorum ve bu nedenle başarısız olamam. Ama beni yanlış anlamayın, her şeyin gidişatından çok memnunum. Türkiye'deki macera için genç yaşta her şeyi geride bırakarak en kolay yolu seçmedim. O zaman zihinsel olarak güçlü olmanız ve yeriniz için savaşmanız gerekiyor. Bu işe yaradı ve bu yüzden bunu kendim için ideal bir rota olarak görüyorum."

"YAŞADIĞIM ŞEY NORMAL DEĞİL"

"Ve bazen şunu fark ediyorum: Yaşadığım şey normal değil. Burada, Fenerbahçe gibi böylesine büyük bir kulüpte ve bu kadar çok taraftarın önünde oynadığım için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Ama aynı zamanda daha da iyi olma ve daha fazla güzellik yaşama dürtüsü hissediyorum. 2024'te hedefim bu."

HABERE YORUM KAT