Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un açıklamalarının ardından Trabzonspor'un attığı tweet sosyal medyada gündem oldu

Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un açıklamalarının ardından Trabzonspor'un attığı tweet sosyal medyada gündem oldu

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un basın toplantısının ardından sosyal medya hesabından imalı bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımın, Trabzonsporlu futbolcuların isimlerinin sessiz harfleriyle oluşturulması dikkat çekti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un Trabzonspor-Antalyaspor karşılaşmasında açılan pankarta tepki göstermesinin ardından Trabzonspor kulübünün resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı.

Ali Koç yaptığı açıklamada ''Silah namlusu ucunda Fenerbahçe'yi temsil eden bir görselle tribünlerden tüm Türkiye'ye mesaj verdiniz. 7 yıl önce 39 kişi taşıyan Fenerbahçe takım otobüsüne, hem de Trabzon il sınırında yapılan, öldürmeyi amaçlayan, belki de ülkemizi karıştırmayı hedefleyen bir olay. Bize göre burada da FETÖ parmağı var ama neyse. Türkiye'de faili meçhul olaylar var ancak bu önemde hiçbir faili meçhul yoktur. Açtığınız pankartla suikaste sahip çıktınız. Konusu suç teşkil eden, suçu ve suçluyu öven bu pankartı orada açanlar, yol verenler, bu cesareti nereden bularak yapıyorsunuz? Neye göre hadsizlik yapıyorsunuz, amacınız nedir? Kulüp yönetiminin bundan haberinin olmaması söz konusu değildir. Maçın federasyon temsilcisinin bundan haberi olmaması, üstlerine iletmemesi, bundan federasyon yöneticilerinin bilgisinin olmaması mümkün değildir. Çünkü sürecin nasıl işlediğini biz de biliyoruz. Biz de aynı kurallara tabiyiz. Keza kamu görevlilerinin de güvenlik sorumlusu olan amirlerinin de ilgili makamlarla paylaşmış olmama ihtimali yoktur. Bu yapılan, kural, hukuk tanımazlığın, kendini ayrıcalıklı hissetmenin bir başka örneğidir. O maçta silahlı bir pankartı oraya asmak sadece dizginlenmeyen Fenerbahçe kompleksinin bir parçası değil, bir akıl tutulmasıdır. Hiç mi aklıselim insan yoktu orada. Hiç kimse ne yapıyorsunuz diyemedi mi?" ifadelerini kullandı.

Ali Koç'un yaptığı basın toplantısının ardından ise Trabzonspor şu tweeti attı

ekran-resmi-2022-05-06-20-19-27.png

HABERE YORUM KAT