Erdoğan’a oy verenlere ‘Çantanızı toplayın' demişti… Hollandalı siyasetçiden yeni paylaşım geldi!

Erdoğan’a oy verenlere ‘Çantanızı toplayın' demişti… Hollandalı siyasetçiden yeni paylaşım geldi!

Hollandalı aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders "Çantanızı toplayıp Türkiye'ye gidin!" ifadeleriyle ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Hollanda'nın aşırı sağcı siyasetçisi Geert Wilders, geçen hafta paylaştığı mesaja Türkiye'den gelen yorumlara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Özgürlük Partisi'nin lideri olan Wilders, geçmişte de Türkiye ve İslam karşıtı açıklamalarıyla biliniyor.

Geert Wilders, geçen hafta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hollanda'da yaşayan gurbetçilerin Erdoğan'a oy vermesini eleştirmişti. Wilders, "Hollanda'da İslamofaşist Erdoğan'a oy veren tüm Türklerin artık çantalarını toplayıp Türkiye'ye taşınmasını temenni ediyorum. Güle güle!" ifadelerini kullanmıştı.

Bugün yaptığı tweet'te ise geçen haftaki mesajına gelen yorumlara yanıt veren Wilders, kendisiyle ilgili Türkçe bir haberi Twitter'da paylaştı. "Geçen hafta Hollanda'da İslamcı Erdogan'a oy veren Türklerin Türkiye'ye gönderilmesini önermiştim. Oylarının feci sonuçlarını KENDİLERİ DE yaşayabilsinler diye. Türkiye'deki Türklerden çok destek geldi. Aşağıdaki mesaj tek başına neredeyse 5 milyon kez görüntülendi" şeklinde yazdı.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
1 Yorum