Erdoğan: Onlara rağmen Kanal İstanbul'u inadına yapacağız

Erdoğan: Onlara rağmen Kanal İstanbul'u inadına yapacağız

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Tartışmalı Kanal İstanbul konusunda değerlendirme yapan Erdoğan, "Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız" dedi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Tartışmalı Kanal İstanbul konusunda değerlendirme yapan Erdoğan, "Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız" dedi.

Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri şöyle:
 
 "Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler."

"Bu şehri (İstanbul) yeniden çöp dağlarına, kokuya, yokluğa, ihmale maruz bırakanlarla tüm İstanbul önünde sandıkta hesaplaşacağız 2023'te"

"Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı. Diğer adımları için gerekli çalışmaları da başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız. İnadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, İstanbul bir başka şehir olacak bunu da görecekler. Alıştıracağız, buna da alışacaklar."

"İstanbul'u karanlık ve sapkın ajandalarına aparat yapmaya kalkanları, bu uğurda gerekiyorsa şeytanla bile iş birliğine girenleri, sandıkta muhakkak ifşa edeceğiz. Bunlar teröristlerle birlikte değil mi? Bunlar şeytanla iş birliği içinde değil mi? Ama ne oldu? Biz bunlara Cudi'yi, Gabar'ı, Tendürek'i, Bestler Deresi'ni mezar yaptık."

HABERE YORUM KAT