Ekibinde Covid-19 çıktı: AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen zirveden ayrıldı

Ekibinde Covid-19 çıktı: AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen zirveden ayrıldı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle AB Liderler Zirvesi’nden ayrıldı.

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Ursula von der Leyen, kendisinin Covid-19 testinin negatif çıktığını bildirdi. 

Ön ofiste görev yapan ekibinden bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı bilgisinin kendisine aktarıldığını kaydeden von der Leyen, “Tedbiren hemen AB Konseyi’nden ayrılarak karantinaya gireceğim” ifadesini kullandı. 

AB YETKİLİLERİNİN KARANTİNASI 

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell dün yaptığı paylaşımla Covid-19 şüphesiyle kendisini karantinaya aldığını açıklamıştı. 

Avrupa Halk Partisi Grubu Başkanı Manfred Weber de Covid-19 testi pozitif çıkan bir kişiyle temasının ardından karantina kararı aldığını duyurmuştu. 

AB Liderler Zirvesi çerçevesinde üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları iki günlüğüne Brüksel’de bir araya geldi. Liderlerin, ağırlıklı olarak Covid-19 salgınında artan vakalar nedeniyle alınan önlemler ve Brexit sonrası İngiltere-AB ilişkilerini görüşmesi bekleniyor. 

+49 – BRÜKSEL

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT