Edeka ve Rewe raflarında olacak: Dondurulmuş döner geliyor...

Edeka ve Rewe raflarında olacak: Dondurulmuş döner geliyor...

Dondurulmuş pizza geçmişte kaldı, şimdi de fırınlanmış döner Edeka ve Rewe'de raflarda yerini alıyor. Söz konusu donmuş döner, Mart ayından itibaren Berlin, Doğu Almanya ve Bavyera'daki Edeka ve Rewe'de satışa sunulacak.

50 yıl kadar önce ilk dondurulmuş pizza süpermarket raflarında yerini aldığında, çoğu insan şaşırmıştı. Şimdi Almanya başka bir mutfak devrimiyle karşı karşıya olabilir: Donmuş döner! Ürün, Rewe ve Edeka süpermarket şubelerine geliyor.

TEPKİLER DE GELDİ

Alacağınız fırınlanmış döneri, on iki dakika boyunca fırına koymanız yeterli olacak. Üründe; tavuk, kırmızı lahana, beyaz lahana, marul, soğan, domates ve sos olacağı belirtildi.

Bazı süpermarket zincirleri de dikkatlerini fırında pişen dönere çevirmiş durumda: Rewe ve Edeka kebabı ürün yelpazelerine dahil etti bile. Ancak, olaya tepkiler de gecikmedi.

Reddit'te bir kullanıcı, "Bunu 6.99 Euro'ya satın alan herkes kasada bedava bir tokat yemeli" diye yazdı. Fırın dönerinin içeriğine yönelik eleştiriler de var. Bunun başlıca nedeni, döner ısıtıldığında salatanın da kaçınılmaz olarak ısınacağı şeklindeki fiziksel yasa. Reddit kullanıcıları da bu durumu en çok eleştirirken, "Sıcak salata... Isıttığım zaman dönerlerimi parçalara ayırıyorum" diye dalga geçti.

Kullanıcıların birçoğu ise ne diyeceğini şaşırırken, kusma emojisiyle tepki verdi.

MART AYINDA RAFLARDA!

Şubat ayı sonunda üretime başlanacağı belirtilen donmuş dönerlerin Mart ayından itibaren Berlin, Doğu Almanya ve Bavyera'daki Edeka ve Rewe'de satışa sunulacağı aktarıldı.

Fırında dönerin mucidi, "salatanın gevrek kalacağı" ve "lezzetin tüm dönere yayılacağı" sözünü de verdi.

Süpermarket müşterilerinin soğutucu dolaptan çıkan yeni dönere vereceği tepki merak konusu oldu.

ARTI49

FOTOĞRAF: TEMSİLİ

HABERE YORUM KAT
1 Yorum