Edeka o ürünü "acil" geri toplatıyor: Cam kıymıkları tespit edildi

Edeka o ürünü "acil" geri toplatıyor: Cam kıymıkları tespit edildi

Edeka'dan geri toplatma kararı: Aşağı Saksonya, Bremen, Doğu Vestfalya-Lippe ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde tezgahta toplu olarak satılan Donauwelle ürününde "cam kıymıkları" tespit edildi...

Edeka'dan bir geri çağırma daha yaşandı.

Edeka'dan, Edeka merkezlerinden ya da Marktkauf'tan Schäfer's pastanesinden alışveriş yapmış olan herkes ürünlerini tekrar kontrol etmeli. Zira, 18 Ocak'ta Aşağı Saksonya, Bremen, Doğu Vestfalya-Lippe ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde tezgahta toplu olarak satılan Donauwelle'de cam kıymıkları tespit edildi. Schäfer's Produktionsgesellschaft mbH bir basın açıklaması yayınlayarak pastanın yenmemesi konusunda acilen uyarıda bulundu.

FİŞSİZ DE ÜCRET GERİ ALABİLİRSİNİZ

Kirlenme tespit edildikten hemen sonra ürün satıştan çekildi. Ancak üreticiye göre, kekin bir kısmının önceden satılmış olabileceği göz ardı edilemez. Schäfer's sadece Donauwelle'nin etkilendiğini ve diğer unlu mamullerinde hiçbir sıkıntı olmadığını belirtti.

Donauwelle'yi 18 Ocak Perşembe günü satın alan müşteriler, fişi ibraz etmeden de mağazalara iade ederek paralarını geri alabilirler.

CAM KIYMIKLARI NASIL BULAŞIR

Gıda üretim süreci sırasında üretim tesislerinde kazalar veya kusurlar meydana gelebilir. Zaman zaman plastik parçaları, metal talaşları veya cam kıymıkları ürünlere karışabilir. Örneğin bu hafta başında Edeka'nın çeşitli dondurulmuş meyve karışımlarında plastik parçacıklar tespit edilmiş ve bunlar piyasadan çekilmişti.

Cam parçaları veya cam kıymıkları, metalik yabancı cisimler, ahşap ve plastik kıymıkları ağız ve boğazda ciddi yaralanmalara ve iç yaralanmalara veya kanamaya neden olabilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT