Dünyayı güldürüyordu: Richard Lewis hayatını kaybetti

Dünyayı güldürüyordu: Richard Lewis hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü ABD'li komedyen Richard Lewis, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Amerikalı komedi yıldızı ve aktör Richard Lewis, geçirdiği kalp krizi nedeniyle 76 yaşında hayatını kaybetti. ABD'de "komedyen" kimliğiyle de tanınan ve çok sayıda Hollywood yapımında rol alan stand-upçı, 27 Şubat'ta Los Angeles'taki evinde hayata gözlerini yumdu.

Vefatının ardından yapılan açıklamada, "Eşi Joyce Lapinsky herkese sevgileri, dostlukları ve destekleri için teşekkür ediyor ve bu zor zamanda mahremiyet istiyor" denildi.

Komedyen iğneleyici ve kendini küçümseyen kara mizahıyla tanınıyordu. 70'li ve 80'li yılların stand-up sahnesinde başlayan kariyerinin ardından giderek artan bir şekilde ABD televizyonlarında ve Hollywood filmlerinde yer aldı.

1988 ve 1997 yılları arasında HBO'da 3 komedi özel programında yer aldı, Mel Brooks'un "Robin Hood - Heroes in Tights" film parodisinde ve "Leaving Las Vegas" dizisinde rol aldı.

Lewis'in kendi ifadesine göre, alkolizm ve uyuşturucu sorunlarıyla uzun süre mücadele ettikten sonra neredeyse 30 yıldır sağlığına dikkat ediyordu. Nisan 2023'te, kendisine parkinson teşhisi konulduğunu duyurmasının ardından, emekli olmaya karar vermişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT