Dünyanın seks başkenti Köln seçildi

Dünyanın seks başkenti Köln seçildi

Lust dergisi, Köln şehrinin gey barları ve LGBT etkinlikleriyle ünlü bir cazibe merkezi haline geldiğini iddia etti ve Kölnlüler için "seksin yeni bir din haline geldiği" ifadesini kullandı.

Lust dergisi, iddialarına göre, Köln şehrinin gey barları ve LGBT etkinlikleriyle dolup taştığını ve Kölnlüler için "seksin yeni bir din haline geldiğini" belirtti. Dergi, Köln'ü "dünyanın cinsel açıdan en özgürleşmiş şehri" olarak ilan etti ve Köln'ü dünyanın seks başkenti olarak tanımladı.

Lust'un derlediği listede, Köln'ü ABD'nin gece hayatıyla ünlü West Hollywood şehri, Hollanda'nın Kırmızı Fener Sokağı, Amsterdam şehri, İspanya'nın gece hayatıyla ünlü başkenti Madrid ve Almanya'nın alternatif müzik ve dans sahnesinin geniş olduğu başkenti Berlin takip etti.

Dergi, Köln'ün yılda 23 LGBT etkinliği, 4 onur festivali, 17 gey barı ve 19 seks dükkanına ev sahipliği yapmasıyla listenin başına hak ettiği şekilde yerleştiğini ifade etti.

Lust dergisi, Köln'ü dünya çapında karnavalı ve katedraliyle tanınan bir şehir olarak göstererek, "ancak bu kozmopolit ve hoşgörülü şehirde yaşayan çoğu insan için seks yeni bir dindir" şeklinde ifade etti. Şehrin Ren Nehri kıyısında yer alması, özgürlük ve açıklık konusunda gerçek bir model olduğunu ve Kölnlülerin benzer düşüncelere sahip ziyaretçileri memnuniyetle karşıladığını belirtti. Köln, herkesin farklılıklarını kutlama yaklaşımıyla eşitlik yerine öne çıkıyor.

Dergi, her şehri LGBT sahnesi üzerinden değerlendirerek, kişi başına düşen gey barları, seks dükkanları ve LGBT etkinliklerinin sayısına göre puanlama yapıyor.. Aynı zamanda eşcinsel ilişkilere yönelik yasal durumu da göz önünde bulundurarak, en müsamahakar yargı yetkisine sahip bölgeleri ödüllendiriyor.

Almanya'da eşcinsel çiftlerin evlenebilmesi, fuhuşun yasal olması ve cinsiyet değişikliği ameliyatı olmadan cinsiyetin yasal düzeyde değiştirilebilmesi gibi faktörler dikkate alındı. Köln'de şehirdeki sol görüşlü belediye meclisinin 2010 yılından beri bir LGBT ofisi bulunduğu biliniyor.

Ancak, Köln'ün bu ünü kolayca elde etmediği vurgulanıyor. Almanya'daki Katoliklik merkezinde yer alan şehir, Nazi partisinin 1930'larda başarılı olamamasına rağmen sosyal muhafazakarlıkla uzun yıllar hüküm sürdü.

 

HABERE YORUM KAT