Dr. Mehmet Öz’ün serveti ortaya çıktı... İşte Türkiye'deki gayrimenkulleri

Dr. Mehmet Öz’ün serveti ortaya çıktı... İşte Türkiye'deki gayrimenkulleri

ABD'de senatörlük yarışına dahil olan ve ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın da desteklediği medyatik doktor Mehmet Öz'ün mal varlığının detayları belli oldu. Öz'ün Türkiye'de Sarıyer, Konya ve Datça'daki gayrimenkullere sahip olduğu kayıtlarda görüldü.

ABD'de senatörlük yarışına dahil olan ve ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın da desteklediği medyatik doktor Mehmet Öz'ün malvarlığının detayları belli oldu. Öz'ün Türkiye'de Sarıyer, Konya ve Datça'daki gayrimenkullere sahip olduğu kayıtlarda görüldü.

ABD’de Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey’nin emekliye ayrılmasıyla boşalacak Pennsylvania senatörlüğü koltuğuna aday olan medyatik doktor Mehmet Öz’ün malvarlığı ile ilgili yeni bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

Patronlar Dünyası'nın haberine göre 17 Mayıs’taki senatörlük yarışına dahil olan ve şeffaflık politikası gereği malvarlıklarının dökümünü paylaşan 61 yaşındaki Dr. Öz’ün sahip olduğu gayrimenkuller ve hisseler de ortaya çıktı.

Belgelerde Dr. Öz’ün en az 104 milyon dolarlık servetinin olduğu görülürken, 2020 ve 2021 yıllarında da yaklaşık 20 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği kayıtlara geçti.Bu gelirin 2 milyon doları sunduğu televizyon programından ve 7.1 milyon doları ise sahip olduğu OZ Media isimli şirketten geldiği belirtildi.

HANGİ TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNE YATIRIM YAPMIŞ?

Mal beyanında bulunan Dr. Öz’ün ayrıca Amazon, Alphabet ve Microsoft gibi dev teknoloji şirketlerine ait hisselere de sahip olduğu açıklandı.ABD’nin önde gelen medya şirketlerinden Bloomberg, Dr. Öz’ün büyük teknoloji şirketlerini eleştirdiğini hatırlatarak buna rağmen hisselere sahip olmasını hatırlattı.

THY’DEN NE KADAR KAZANDIĞINI AÇIKLAMADI

Öte yandan belgelerde Dr. Öz’ün Türk Hava Yolları ile yaptığı işbirliği anlaşması da görülürken Dr. Öz’ün bu ortaklıktan ne kadar kazandığına dair bir ifade yer almadı.

TÜRKİYE’DE HİSSESİ VAR

Öte yandan Dr. Öz’ün Türkiye’de sahip olduğu gayrimenkuller de kamuoyu ile paylaşıldı. Belgelerde Dr. Öz’ün İstanbul, Sarıyer’deki iki konutta hissesi olduğu, Konya’daki öğrenci yurduna sahip olduğu görülüyor. Dr. Öz’ün ayrıca Datça’daki bir gayrimenkulde de hissesi olduğu belirtildi.Geçen hafta eski ABD Başkanı Trump, Dr. Öz’ü desteklediğini açıklamış ve Dr. Öz’ü kendisine benzetmişti. Federal Seçim Komisyonu’nun belgelerine göre Dr. Öz, seçim kampanyası için en az 11 milyon dolar harcadı.Çifte vatandaşlığı ABD’de tartışma yaratan Dr. Öz, senatör seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığını bırakabileceğini söylemişti.

HABERE YORUM KAT