“Dombra” da var “Aldırma Gönül” de: Alman Eric’den Türklere korona morali

“Dombra” da var “Aldırma Gönül” de: Alman Eric’den Türklere korona morali

Alman genci Eric Wichmann korona günlerinde moral vermek için sırtında taşıdığı 25 kiloluk anfi ile Türklerin yoğun yaşadığı mahallelerde Türk müzikleri çalarak dolaşıyor.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dinslaken şehrinde yaşayan Alman vatandaşı Eric Wichmann (25), dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla, insanlara moral vermek için, omzunda 25 kiloluk müzik kutusu ile şehir şehir dolaşarak, vatandaşlara müzik dinletiyor. “Gazeteciler.eu” haber sitesinde yer alan Yılmaz Adıyaman imzalı habere göre Alman genci Wichmann, Türklerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde ise Türk müziği çalıyor.

Eric Wichmann, korona virüs başladıktan sonra, insanlara moral vermek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, Türklere özel müzikler ve marşlar da çaldığını belirtti. Wichmann, Türk mahallesinde en çok Dombra müziğine talep olduğunu belirterek şunları söyledi:

BAŞTA TUHAF BAKIYORLARDI ŞİMDİ ALKIŞLIYORLAR

‘’Bana, Eric Monsterbox diyorlar. Korona salgını dolayısı ile insanlara moral vermek için bu şekilde bir şey düşündüm. Her gün 25 kiloluk müzik kutusu ile şehir şehir dolaşıyorum. İlk başta insanlar bana tuhaf tuhaf bakıyordu. Şimdi ise bu duruma alıştılar. Türk mahallerinde ilk başta çekindim, Türk müzikleri çalacağım ve insanlar nasıl bir tepki verir diye. Ama baktım ki, insanlar alkışlıyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Onların da morale ve motivasyona ihtiyacı var. Ben de Türk müzikleri çalarak, onların da neşeli ve mutlu olmalarını istiyorum. Eğer memnun, neşeli ve mutlu olduysalar ne mutlu bana.”

Eric Wichmann, Dombra, Ölürüm Türkiyem, Söylim mi, Adaletin Bu mu Dünya, Aldırma Gönül, Mehter Marşı, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe marşlarını çalarak, kökleri Türkiye'de bulunan bölge insanlarına moral veriyor ve büyük ilgi görüyor.

+49 – DİNSLAKEN

Kaynak: https://gazeteciler.eu

HABERE YORUM KAT