DİTİB Almanya'daki camilerinde cuma günü Kur'an-ı Kerim okutuyor

DİTİB Almanya'daki camilerinde cuma günü Kur'an-ı Kerim okutuyor

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı 900'den fazla camide, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenler için cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okunup dua edilecek.

DİTİB Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Muharrem Kuzey, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de meydana gelen depremlerin ardından DİTİB camiasının ve yardımseverlerin tek yürek olarak depremde zarar gören kardeşlerinin yaralarını sarmak için seferber olduğunu belirtti.

Nakdi yardımların yanı sıra okunan hatimler ile manevi destek sağlandığını vurgulayan Kuzey, “Deprem nedeniyle vefat eden kardeşlerimiz için Almanya genelindeki DİTİB'e bağlı 900'den fazla camide, cuma namazından yarım saat önce Kur’an-ı Kerim tilavet edilecek ve okunan hatmi şeriflerin duası yapılacak." ifadesini kullandı.

Kuzey, depremin ardından kılınacak ilk cuma namazının hutbesinde de Türkiye’de meydana gelen deprem konusunu işleyeceklerini aktararak, hayatını kaybedenler için dua edeceklerini ve cuma namazı sonrasında tüm cami derneklerinde sergi usulü nakdi yardım toplanacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT