Dişleriniz bu beş hastalığın habercisi olabilir

Dişleriniz bu beş hastalığın habercisi olabilir

Diş etleri vücudumuzda pek çok hastalığın habercisi olabilir. Dişlerinizin habercisi olduğu beş hastalık…

Diş hekiminize ve ağız sağlığı terapistinize gittiğinizde bunu sadece dişlerinizi kontrol ettirmek olarak düşünmeyin, bunu genel bir sağlık kontrolü olarak da düşünün.

Diş hekiminiz ağız problemlerini tespit etme konusunda eğitimli olduğundan, eğer herhangi bir sorun görürlerse, semptomların ağız-vücut bağlantısından kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edebileceklerdir.

Bununla birlikte, sadece ağzınıza bakarak genel sağlığınız hakkında öğrenebileceğiniz beş hastalık var.

5 İŞARET...

1.Diyabet: Ağız kuruluğu, diş eti iltihabı, diş eti hastalığı, ağız enfeksiyonları ve yiyeceklerin tadına bakma sorunları diyabetin belirtileri olabilir.

2.Uyku apnesi: Çok horluyorsanız, uyku apnesi ve solunum yolu sorunlarınız olma ihtimali yüksektir. Belirtiler ayrıca diş gıcırdatma, diş eti hastalığı, ağız kuruluğu ve boğaz ağrısını da içerebilir.

3.Gebelik: Hormonlarınızdaki değişikliklere bağlı olarak diş eti iltihabı, diş eti kanaması ve “hamilelik tümörleri” (aslında iyi huyludur ve dişlerin arasında büyürler) hamileliğin sonucu olabilir.

4.Diyet Sorunları: Zayıf dişler D vitamini ve kalsiyum eksikliğinin sinyali olabilir; diş eti hastalığı ve ağız enfeksiyonları ise C vitamini eksikliğinden kaynaklanabilir. Dahası, diş etlerinin iltihaplanması beslenmenizde daha fazla magnezyum, B Vitamini ve K2'ye ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelebilir.

5.Kalp hastalığı: Ciddi diş eti hastalığının, bakterileri kan dolaşımı yoluyla yayma potansiyeli vardır ve bu da muhtemelen kalp hastalığına ve aspirasyon zatürresine yol açabilir. Diş eti kanaması “normal” değildir çünkü bu, bağışıklık sisteminizin dengesiz olduğunun ve vücudunuzun enfeksiyonlarla savaştığının bir işaretidir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT