DİSK: Grev bitti, en düşük ücret 4700 TL oldu

DİSK: Grev bitti, en düşük ücret 4700 TL oldu

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada Maltepe Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde net ücretin 4 bin 700 lira olduğu duyuruldu.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyede greve giden işçilerle sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığını duyurdu.

Kılıç, sosyal medya hesabından "Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte sağduyu ve anlayışını esirgemeyen halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.'' açıklamasını yaptı.

44.jpg55.jpg

Belediyede işçiler adına görüşmeleri sürdüren DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası da anlaşmayı sendikanın Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Duyuruda "Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu. Uyuşmazlık nedeniyle 23 Şubat'ta başlayan yasal grevimiz bugün itibariyle sona ermiştir" denildi.

 

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'ndan yapılan açıklama şöyle oldu:

Maltepe Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu.

Uyuşmazlık nedeniyle 23 Şubat'ta başlayan yasal grevimiz bugün itibariyle sona ermiştir.

ekran-resmi-2021-02-28-17-11-49.png

KAYNAK: GERÇEK GÜNDEM

FOTOĞRAF: AA

HABERE YORUM KAT