Din görevlisi ters akıntıya kapıldı: Cemal Kınacı nehirde boğuldu

Din görevlisi ters akıntıya kapıldı: Cemal Kınacı nehirde boğuldu

Hamburg Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde faaliyet gösteren IGMG Stade Medine Camisi‘nde görev yapan Cemal Kınacı, serinlemek amacıyla girdiği Elbe nehrinde ters akıntıya kapılarak hayatını kaybetti.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, vefat eden din görevlisi Cemal Kınacı'ya rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Türkmen, “Kısa süreli din görevlisi olarak görev yapan Cemal Kınacı, ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışı ile insana hizmeti en büyük şeref, din görevlisine hizmeti ise dine hizmet olarak gören hocamızdı. Kısa süre görev yapmış olmasına rağmen bölgede yaşayan müslümanların sevdiği, hizmete gönül vermiş, gecesini ve gündüzünü insanlara yardım etmeye ayırmış çalışkan bir din gönüllüsüydü. Hocamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve teşkilatımıza başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum” dedi.

Elbe nehrinde ters akıntıya kapılan din görevlisi Cemal Kınacı’nın, çevrede olayı görenler tarafından sudan çıkarıldığı, olay yerine ambulans çağrılarak müdahale edildiği, daha sonra hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı bildirildi. 

Almanya’da otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra Cemal Kınacı’nın cenazesi Türkiye‘ye gönderilecek ve Samsun’da defnedilecek.

+49 – HAMBURG

HABERE YORUM KAT