Dikkat edin! Flört dolandırıcılarının başvurduğu 9 yöntem

Dikkat edin! Flört dolandırıcılarının başvurduğu 9 yöntem

Sevgililer gününün yaklaşmasıyla flört platformlarında dolandırıcılık vakaları artmaya başladı. İşte flört dolandırıcılarının başvurduğu 9 işaret...

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Henüz bir partneri olmayanlar da flört platformlarında aşkı arıyor. Bekarlar genellikle dolandırıcılar için kolay bir avdır.

Flört platformlarında dolandırıcıların başvurduğu yüzlerce yöntem var. Bazı durumlarda dolandırıcılar mağdurları mahrem fotoğraflar göndermeye ikna edip daha sonra onlara şantaj bile yapabiliyor.

Dolandırıcılar duygusal manipülasyon konusunda uzmandır ve finansal ya da duygusal sonuçlarını düşünmeden kurbanlarının nezaketinden faydalanırlar. İnternette flört ederken dikkat etmeniz gereken 9 uyarı işareti:

1. HIZLI DUYGUSAL BAĞLANMA

Dolandırıcıların çoğu alışılmadık bir hızla ilişki kurmaya çalışır.

2.YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEKTEN KAÇINMA

Dolandırıcılar genellikle yüz yüze etkileşimden kaçınırlar. Online flörtünüz toplantılar için sürekli bahaneler üretiyorsa dikkatli olun.

3. PARA İSTEMEK

Eğer internetten tanıştığınız flört sizden para istiyorsa temkinli davranmak gerekebilir. Sadece internetten tanıştığınız birine para göndermeyin.

4. ÇELİŞKİLER

Failler genellikle birden fazla kurbanı oltaya takarlar. Bunu yapmak için farklı profiller kullanırlar. Kafanızın karışması kolaydır. Çelişkili detaylara dikkat edin. Örneğin, aşık olduğunuz kişi hiç isminizi karıştırdı mı?

5. GÖRÜNTÜLÜ SOHBET

Online flörtünüz sürekli olarak video görüşmesinden kaçınıyorsa, şüphelenmelisiniz.

6.YÜKSEK BASKI TAKTİKLERİ

Dolandırıcılar genellikle kurbanları hızlı karar vermeye zorlamak için ısrarcı veya manipülatif davranırlar. Acele etmeyin ve şüpheci olun.

7.GERÇEKÇİ OLMAYAN FOTOĞRAFLAR

Gerçekçi olmayan fotoğraflar alarm zillerini çaldırmalıdır. Bu fotoğraflar genellikle sahte veya çalıntıdır. Bir fotoğrafın başkası tarafından çekilip çekilmediğini kontrol etmek için tersine görsel aramayı kullanabilirsiniz.

8.SORULAN SORULAR

Karşınızdaki kişiyi tanımak için sorular sormak normaldir. Ancak, dolandırıcılar gizli bilgilerin (adres veya finansal veriler) peşindedir. Hiçbir ayrıntıyı aktarmayın.

9. RAHATSIZ EDİCİ İÇGÜDÜ HİSSİ

İçgüdülerinize güvenin. Biri hakkında kötü hisleriniz varsa, ikinci bir fikir almak için arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun.

ARTI49

HABERE YORUM KAT