Devlet Bahçeli'nin gurbetçilere ilginç çağrısı: "Avrupa Türklüğü'nün geleceği belirlenecek"

Devlet Bahçeli'nin gurbetçilere ilginç çağrısı: "Avrupa Türklüğü'nün geleceği belirlenecek"

Devlet Bahçeli, Avrupa'da yaşayanlara 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlere katılmaları için çağrıda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri'nin, yurt içi ve yurt dışında hayat ve varlık mücadelesi veren Türk vatandaşlarının hür ve demokratik tercihiyle yapılacağını söyledi. 

Bu seçimlerin, Avrupa Türklüğü'nün geleceğini de yakından etkileyeceği hakkında söylemlerde bulunan Bahçeli,  "Sayıları 6 milyona ulaşan Avrupa Türklüğü bizim için dünyaya çevrilen yüzümüz, milli ve manevi değerleriyle duruş göstermeye çalışan zenginliğimiz, pek çok olumsuz tesire rağmen kaynağından ve kökünden kopmayan gurbet ellerdeki cevherimizdir." dedi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"Onların sandığa yansıyacak iradeleri tarihi önemdedir. Bu nedenle 14 Mayıs 2023 tarihinde Avrupa Türklüğü'nün seçimlerde yüksek bir katılım göstermeleri samimi dileğim ve temennimdir. Her vatandaşımız helal oyuyla Cumhuriyet'in 100'üncü yılında cumhurun onurunu, Türk ve Türkiye Yüzyılı Vizyonu hedefini desteklemeli, yüreklerindeki vatan sevdasıyla ülkemize sahip çıkmalıdır. Gün birleşme günüdür, gün zillete karşı Cumhur İttifakı'nda buluşma günüdür."

 

HABERE YORUM KAT