Deutsche Bahn'dan müşterilerine uyarı: "Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin"

Deutsche Bahn'dan müşterilerine uyarı: "Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin"

Deutsche Bahn, müşterilerini dolandırıcıların e-posta tuzağına karşı uyarıyor.

Tüketici danışma merkezi vatandaşları tehlikeli e-postalar konusunda uyarıyor. Dolandırıcılar kendilerini demiryolu şirketi çalışanı olarak tanıtıyor ve vatandaşların kişisel verilerini çalmaya çalışıyor.

DEUTSCHE BAHN'DAN UYARI

Deutsche Bahn şu sıralar yine kamuoyunun gündeminde, ancak bu kez dolandırıcılık vakaları nedeniyle. Haberlere göre, demiryolu şirketi adına yapılan bir dolandırıcılık şu anda internette dolaşıyor. Gelen e-postaların konu satırında "Lütfen kaydınızı onaylayın" yazıyorsa özellikle dikkatli olunması tavsiye ediliyor.

Tüketici danışma merkezi, e-postalarda yer alan bağlantılara hiçbir koşulda tıklanmaması konusunda uyarıyor.

Federal Anayasayı Koruma Dairesi'nin açıklamasına göre, dolandırıcılar kurbanları belgelere" tıklamaları ya da "gizli bilgileri" ifşa etmeleri için kandırmak amacıyla bu tür dolandırıcılık yöntemlerini kullanıyor.

Saldırganlar, şifreleri ve diğer erişim verilerini ele geçirdikten sonra, kurbanlarının hizmetlerine ve hesaplarına erişim elde ederler. En kötü senaryoda, failler kişisel bilgilerini veya görüntülerini kullanarak şantaj yaparlar.

Dolandırıcılardan gelen e-postalardan korunmak için mailleri cevapsız bırakmanız ve hemen spam klasörüne taşımanız öneriliyor. Bu, yanlışlıkla bir bağlantıya tıklama riskini en aza indirir.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash


HABERE YORUM KAT