Depremden sağ çıkan Merve Ateş 15 aydır kayıp

Depremden sağ çıkan Merve Ateş 15 aydır kayıp

6 şubatta yaşanan depremin ardından İskenderun'daki evinin enkazından sağ ve bilinci açık şekilde çıkarılan Merve Ateş, 15 aydır kayıp.

Maraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerde, resmi rakamlara göre 50 binden fazla kişi hayatını kaybederken, birçok insan da kayboldu. İskenderun'da enkazdan çıkarılarak ambulansa alınan ve ardından hastanede tedavi edilen Merve Ateş'ten, ailesi hala haber alamıyor.

Ateş'in ablası İlknur Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın durumdan haberdar olduğunu ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'a konuyla ilgilenmesi için talimat verdiğini belirtti. Ancak Yayman'ın telefonlarına cevap vermediğini söyledi. Karaca, kardeşini bulmak için başvurdukları televizyon kanallarında, "Depremzede kayıplarının çıkarılmaması" yönünde bir talimatla karşılaştıklarını iddia etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın "Depremde tek bir kayıp yok" açıklamasına tepki gösteren Karaca, "Biz kimi arıyoruz o zaman? Halüsinasyon mu görüyoruz?" diye sordu.

HABERE YORUM KAT