Deniz Akkaya  cezaevinde geçirdiği üç günü anlattı! ‘Ergen kızlar kan ağlatıyor’

Deniz Akkaya cezaevinde geçirdiği üç günü anlattı! ‘Ergen kızlar kan ağlatıyor’

Selin Ciğerci'nin kendisine aldırdığı tedbir kararını ihlal ettiği için 3 gün cezaevine giren Deniz Akkaya yaşadıklarını anlattı.

Takvim'de yer alan habere göre, eski manken Deniz Akkaya, Selin Ciğerci'nin kendisine aldırdığı tedbir kararını ihlal ettiği için 3 gün zorlama hapse çarptırılmıştı.

Tahliye olan Deniz Akkaya, sunuculuğunu üstlendiği televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cezaevinde yaşadıklarını canlı yayında anlatan Akkaya, ergen kızların infaz memurlarına kan ağlattığını belirterek kendilerini çığlık çığlığa yerden yere vurduklarını ve zarar verdiklerini söyledi.

En çok infaz memurları ile empati kurduğunu dile getiren eski manken, şu ifadeleri kullandı: "Şimdi 3 günden, üç ciltlik bir kitap çıkacak durum yok ama benim orada mahkumlarla empati kurabilmem de mümkün değil. Ben bir disiplin cezası nedeniyle oradaydım.

Bir suç işlemediğim için bana göre ben de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurallarını canlı yayında konuştuğum için, tıpkı infaz memurları gibi kuralları hatırlattığım için, benim daha çok empati kurabileceğim kişiler onlar oldu.

"KENDİLERİNİ YERDEN YERE ATIP ZARAR VERİYORLAR"
Çok uzun dışarıda dolaşmadım ama sağa sola gidip gelirken dikkatimi çeken bir şey oldu. Özellikle ergen kızlar içeride infaz memurlarına kan ağlatıyor. Kendilerini yerden yere atıyorlar, çığlıklar atıyorlar, kendilerine zarar veriyorlar. Madde bağımlısı olabiliyorlar.
İnfaz memurunun işi o kadar zor ki, ellese, çekse, yırtılsa, bir yeri kanasa o sorumlu ve bunun cezası var. Bunun üzerine bir sürü soruşturma açılır. Şöyle görüntüler gördüm. Bir kaç defa yerde çığlık çığlığa bağıran bir genç kız, etrafında sadece uzakta duran infaz memurları. Bir de kendilerine de zarar veriyorlar"

HABERE YORUM KAT