DeFacto’ya "Türkiye’nin En Mutlu İşyeri" ödülü

DeFacto’ya "Türkiye’nin En Mutlu İşyeri" ödülü

Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen anket sonucu Defacto, "Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri" ödülünü kazandı.

Happy Place to Work tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen "Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri" araştırması kapsamında DeFacto, çalışanlarının verdiği oylar ve kapsamlı bir insan kaynakları değerlendirmesi sonucunda yine giyim sektöründe en yüksek puanı alarak ödülün sahibi oldu.

DeFacto, Happy Place to Work Araştırma Eğitim Danışmanlık ile Capital Dergisi iş birliğiyle gerçekleştirilen araştırmanın ilk aşamasında çalışan anketinde yüksek bir başarı elde etti.

Araştırmanın ikinci aşamada ise insan kaynakları değerlendirmesinde sektör üzerinde bir performans göstererek "Türkiye’nin En Mutlu İşyeri" ödülünü almaya hak kazandı. Bu yıl ikinci kez ‘Türkiye’nin En Mutlu İşyeri’ seçilen DeFacto, "mutluluk" alanına yaptığı yatırımlar ve sektöre yön veren çalışmalar gerçekleştiriyor.

Kurulduğu ilk günden itibaren çalışanlarının mutluluğunu artıracak uygulamalara imza atan DeFacto’nun departmanları arasında 10 yılı aşkın süredir Mutluluk Müdürlüğü de bulunuyor.

Mutluluk Müdürlüğü departmanı tarafından çalışanların hem iş hem de özel hayatlarına katkı sağlayacak projeler hayata geçiriliyor. 100 ülkede 15 bini aşkın çalışanıyla beraber çok kültürlü bir yapıya sahip olan DeFacto’nun ayrıca çalışanlarının yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor. Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında çalışmalar yürüten DeFacto, "Mutlu Kadın Hareketi" projesiyle toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekiyor.

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT