Davutoğlu’nun arşivden çıkan sözleri: Atatürk ayrıntısı

Davutoğlu’nun arşivden çıkan sözleri: Atatürk ayrıntısı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketlerde bulunan A.E.S. isimli 17 yaşındaki çocuğun tutuklanmasını eleştirdi. Davutoğlu’nun 9 yıl önceki sözleri arşivden çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketlerde bulunan A.E.S. isimli 17 yaşındaki çocuğun tutuklanmasını eleştirdi

Atatürk’ün fotoğrafına uygunsuz hareketlerde bulunan Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi A.E.S.'nin tutuklanmasını eleştiren Davutoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

"Ah evladım, evet çok büyük yanlış yaptın ama senin yerin hapis değil, bir daha tekrar etmeyeceği şeklinde bir taahhütle yapacağın samimi bir özür yeterli.

Şimdi sormak isterim hem sana hem seni malzeme yapanlara hem de seni tutuklayıp hapse koyanlara; hangisine yanalım?

İlim, ahlak, edep ve haya sahibi gençler yetişmesi için bir neslin bedel ödeyerek sahip çıktığı bir eğitim kurumunda böylesine ahlak-dışı görüntülerin yaşanmasına sebep olan sosyal iklime mi?

Özgür düşünce ışığında değerlendirilmeleri ve tarihimize yaptığı katkıları dolayısıyla saygıyla anılmaları gereken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk olmak üzere tarihi şahsiyetlerimizin ortak bir hafızaya değil de toplumsal kutuplaşmaya alet edilmesine mi?

"Vahim bir ahlaki hata"

Vahim bir ahlaki hata işleyen 17 yaşında gencin pedagojik rehabilitasyona tabi tutulması gerekirken ifşa edilerek ve tutuklanarak düzeltilmesi mümkün olmayan bir kadere mahkûm edilmesine mi?

Yayılmaması gereken bu çirkin davranışın görüntülerinin yayılması ile her seferinde Atatürk’e tekrar tekrar hakaret edilmesine yol açıldığının görülmesine rağmen toplumsal linç kampanyası için bunun kullanılmasına mı?

Gittikçe derinleşen bu cinnet hali karşısında akıl, vicdan, bilim ve basiret ile davranmak zorundayız."

Davutoğlu 9 yıl önce 16 yaşındaki CHP’li gencin tutuklanmasını destekledi

Davutoğlu’nun 9 yıl önceki sözleri arşivden çıktı.

Konya'da 16 yaşındaki lise öğrencisi Mehmet Emin Altunses, 9 yıl önce Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla tutuklandı.

Davutoğlu, "Kim olursa olsun makama saygı gösterilmeli" diyerek kararı normal bir uygulama olarak değerlendirmişti.

Mehmet Emin Altunses, yıllar sonra Davutoğlu'na yazdıklarını hatırlattı:

d1.jpg

f6j1vcqx0aaplrn.jpg

f6j1vcnxsaai8v3.jpg

HABERE YORUM KAT