ÇYDD BW’de “çağdaş toplum” için bayrak devri

ÇYDD BW’de “çağdaş toplum” için bayrak devri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Baden-Württemberg ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Üyelerin “Ahmet Gül ile yola devam” dediği kurulda çağdaş, özgür ve eğitimli gençlik için güçlü projelere “devam” mesajı verildi.

Almanya’da iki yıl önce kurulan ÇYDD Baden-Württemberg’de güven tazeleyen Ahmet Gül yeni dönemde de çağdaş toplum için güçlü projelerle, burslarla gençliğe ulaşmayı amaçladıklarını kaydetti.

Başkan Ahmet Gül hem Türkiye’de hem de Almanya’da insan haklarına saygılı, demokratik bir toplum için meşaleyi onurla taşıdıklarını dile getirdi. 

ÇYDD Baden Württemberg Başkanı Ahmet Gül yeni dönemde de çağdaş toplum için güçlü projelerle, burslarla gençliğe ulaşmayı amaçladıklarını kaydetti

FIRSAT EŞİTLİĞİ VURGUSU

Başkan Gül, “Dil, din, ırk ve benzeri hiçbir ayırım gözetmeksizin her alanda fırsat eşitliği sunmayı ve bu konularda bölgemizin en önemli başvuru merkezi olmayı hedeflemiştik. Bu hedefimize ulaşmak için geçtiğimiz iki yıl içerisinde birçok faaliyete imza attık. Benimle bu yola baş koymuş olan yönetimimizin eski üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Yeni yönetimimize ise başarılar diliyorum. Yeni dönemde derneğimizin daha da büyüyeceğine, etki alanını genişleteceğine ve gücüne güç katacağına gönülden inanıyorum” dedi.

Öte yandan Stuttgart yakınlarındaki Mettingen’de gerçekleşen genel kurula 43 üye katıldı, 52 üye ise mektupla oy kullandı. Ahmet Gül yönetiminde yeni ekip şu isimlerden oluştu:

Başkan Yardımcısı Nilgün Altınkurt, sayman Mustafa Akdenizli, yazman Onur Birsöz, halkla ilişkiler Seçil Yüksel Berberoğlu, üyeler Özge Ela Memiş, Elif Şahin, Derya Tezelli, Işın Toymaz, Ramazan Kenar ve denetimden sorumlu üye Engin Candan.

Divan Başkanlığını Güven Toymaz’ın üstlendiği kurulda divanda Erdal Parlak ve Büşra Kürküt görev aldı.

+49 – STUTTGART

HABERE YORUM KAT